8 najdroższych na świecie produktów spożywczych. Ich ceny powalają na kolana

8 najdroższych na świecie produktów spożywczych. Ich ceny powalają na kolana
17Sty

Martwisz się wysokimi cenami w sklepach? Prawie każdy tak ma. Jednak cen tych produktów nie da się do niczego porównać. Są to najdroższe produkty spożywcze na świecie, a dodatkowo bardzo ciężko jest je dostać.

#Gąska sosnowa

Zdjęcie 8 najdroższych na świecie produktów spożywczych. Ich ceny powalają na kolana #1
fot. shutterstock

Grzyby te rosną w Japonii i kilku innych krajach azjatyckich. Ich uprawa jest niemożliwa, dlatego ilość zawsze jest ograniczona. Za kilogram tych grzybów trzeba zapłacić nawet 600 dolarów.

#Biały kawior z jesiotra albinosa

Zdjęcie 8 najdroższych na świecie produktów spożywczych. Ich ceny powalają na kolana #2
fot. shutterstock

Kawior ten pochodzi od jesiotra albinosa. Bardzo ciężko go zdobyć, a kiedy już ma się możliwość zakupu, trzeba zapłacić ponad 9 tysięcy dolarów.

#Kopi Luwak

Zdjęcie 8 najdroższych na świecie produktów spożywczych. Ich ceny powalają na kolana #3
fot. shutterstock

Jest to najdroższa kawa na świecie. Uprawia się ją w Indonezji, południowych Indiach i na Filipinach. Za kilogram taj kawy trzeba zapłacić ok. 1000 dolarów.

#Czarny kurczak Ayam Cemani

Zdjęcie 8 najdroższych na świecie produktów spożywczych. Ich ceny powalają na kolana #4
fot. shutterstock

Czarne kurczaki hoduje się w Indonezji. Ta rasa drobiu jest niezwykle rzadka. Nie można również eksportować tej rasy z uwagi na ryzyko rozprzestrzenienia ptasiej grypy. Czarnego kurczaka dostaniemy więc jedynie w Indonezji za ok. 200 dolarów.

#Białe trufle

Zdjęcie 8 najdroższych na świecie produktów spożywczych. Ich ceny powalają na kolana #5
fot. shutterstock

Niezwykle skompilowany proces uprawy sprawia, że białe trufle to prawdziwy rarytas. Za kilogram tych trufli zapłacimy w Europie od 2, nawet do kilkunastu tysięcy dolarów.

#Szafran

Zdjęcie 8 najdroższych na świecie produktów spożywczych. Ich ceny powalają na kolana #6
fot. shutterstock

Przyprawa ta kosztuje od 400 do 1000 dolarów za kilogram. Cena ta jest tak wysoka, ponieważ kwiatki, z których się ją robi rosną tylko 7 dni w roku. Aby zebrać 1 kg szafranu potrzeba aż 300 000 kwiatów.

następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja