Paznokcie na Karnawał – nasze kolorowe propozycje!

Paznokcie
05.01.2018 12:33
Paznokcie na Karnawał – nasze kolorowe propozycje!

Karnawał – ma być kolorowy, błyszczący, głośny, radosny, pełen wrażeń, słowem – niezapomniany!

I wcale nie trzeba jechać do Rio, żeby właśnie tak go przeżyć… Wystarczy się odpowiednio przygotować, zadbać o detale i już można ruszać w takt muzyki!

Paznokcie karnawałowe – do czego pasują?

Propozycji na karnawałowe kreacje jest mnóstwo. Nieodłącznie królują cekiny, błyskotki, luźne, „lejące” materiały, które mienią się w blasku klubowych lamp, choć równie nieśmiertelna pozostaje klasyczna „mała czarna”, idealna zarówno do klubu, jak i na bardziej wyrafinowaną imprezę.

Także w makijażu co roku pojawiają się nowe trendy, od matowych, eleganckich kolorów po błyszczące, szalenie kolorowe, radosne barwy. A jak jest w przypadku manicure? Zadbane paznokcie to absolutna podstawa każdej kobiety, jej drobna, ale wiele znacząca wizytówka. I tu panują różne mody i style, wzory ponadczasowe i całkowicie nowoczesne. Co wybrać na karnawał, by było zarówno eleganckie, jak i z nutką szaleństwa? Kolorowe, ale nie kiczowate?

Błyszczące, ale nie oślepiające? Sprawdźcie nasze 3 propozycje.

Można zaszaleć zarówno w przypadku manicure hybrydowego, jak i tradycyjnego. Najpopularniejszym kolorem pozostaje czarny – prostu, elegancki, pasujący do każdej stylizacji. Nie oznacza to jednak, że nudny! Czarny lakier świetnie będzie się komponował ze… wszystkim.

Można dobrać do niego inne kolory, współgrające z odcieniami wybranego przez nas stroju, i pomalować nimi pojedyncze palce (które? To zależy od gustu, najczęściej wybiera się palec serdeczny, ale wcale nie trzeba ograniczać się do jednego). Świetnie będzie wyglądało połączenie bieli z klasyczną czerwienią, ale można również zaszaleć i wybrać kolory z dodatkiem brokatu, pięknie połyskujące w świetle – srebro, złoto, odcienie różu czy turkusu. Malowanie możemy połączyć ze specjalnymi szablonami i stemplami, które pozwolą zrobić ciekawe wzory. Wybierajcie kolory, które będą pasowały Wam do stroju lub kontrastowe (neonowy odcień do czarnej sukienki? Czemu nie!)

Cyrkonie na karnawałowych paznokciach – czemu nie?

Jeżeli chcemy zachować jedną barwę na paznokciach, ale jednak nieco je ozdobić – można wybrać cyrkonie. Tutaj również pozostaje dowolność kolorów, a nawet wielkości! Najczęściej wybierane są kolory uniwersalne, transparentny lub opalizujący.

Cyrkonię można przykleić na każdy paznokieć, w dowolnym miejscu, choć najczęściej wybierane jest miejsce tuż przy wale paznokciowym lub, w przypadku długich paznokci, na końcach lub w rogach linii uśmiechu. Z cyrkonii można układać drobne wzory – wtedy warto wybrać pojedyncze paznokcie lub, jeśli chce się bardziej zaszaleć – można nimi pokryć cały paznokieć. Uwaga – warto zachować umiar, by planowana elegancja nie zmieniła się w kiczowatą ekstrawagancję!

Naklejki na karnawałowe paznokcie

Ostatnim sposobem, idealnym dla tych, którzy nie mają zbyt dużo czasu na zabawę w malowanie, będą… naklejki na paznokcie! Mogą być wodne lub tradycyjne, delikatne lub przeciwnie – mocno rzucające się w oczy.

Ich aplikacja jest łatwa, nie grozi zabrudzeniem, ciężko też zrobić to źle, a w razie wpadki łatwo naklejki usunąć. Wystarczy wybrać swój ulubiony lakier, przykleić naklejkę i… pędzić na imprezę!

Pamiętajcie, że po aplikacji jakichkolwiek dekoracji na paznokcie, warto użyć topu, który dodatkowo ją utwardzi, zabezpieczy oraz spowoduje, że paznokcie szybciej wyschną (w przypadku tradycyjnego manicure). Możecie szaleć do woli, łączyć techniki i dekoracje – najważniejsze, by paznokcie stanowiły dopełnienie stroju i były dodatkową dekoracją, a nie dominującą ozdobą.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną