3 NIEOCZYWISTE przyczyny ciągłego przybierania na wadze
Ciągłe przybieranie na wadze, pomimo ograniczenia kalorii i dużej aktywności fizycznej, wcale nie musi oznaczać, ze robisz coś źle. Może mieć to związek z nieprawidłową pracą niektórych narządów. Jeżeli jesz regularnie, pijesz dużo wody, masz deficyt kalorii w diecie i uprawiasz sport, a Twoja waga nadal stoi w miejscu, warto zbadać poziom niektórych hormonów.
#Nieprawidłowa praca nadnerczy
Nadnercza produkują kortyzol, hormon stresu, którego nadmiar może prowadzić do przybierania tkanki tłuszczowej, szczególnie w obrębie szyi, klatki piersiowej i brzucha oraz wyższego poziomu cukru we krwi. Nieprawidłowości w ilości tego hormonu mogą być wynikiem zbyt silnego stresu.
#Nieprawidłowa praca wątroby
Wątroba to bardzo istotny narząd, którego zadaniem jest między innymi metabolizowanie toksyn i tłuszczu. Jej nieprawidłowa praca prowadzi do nadmiernego gromadzenia się tkanki tłuszczowej w obrębie brzucha, podwyższonego poziomu cukru i cholesterolu oraz do problemów ze skórą, alergii i bólu stawów.
#Nieprawidłowa praca tarczycy
Tarczyca odpowiedzialna jest za dysponowanie energią w naszym organizmie. Jej nieprawidłowa praca może skutkować wypadaniem włosów, depresją, otyłością brzuszną i słabością mięśni.