Newsy

Krytyka rządu w końcu zadziałała? Powstała specjalna strona internetowa o powodzi!

Obecna powódź, oprócz tragedii, jaką wyrządziła ludziom, wywołała też falę krytyki w stronę rządu. Mieszkańcy zalanych i zagrożonych zalaniem terenów od wielu dni skarżą się, że nikt nie daje im rzetelnych i zweryfikowanych informacji na czas.  W związku z tym rząd w końcu postanowił zareagować i uruchomił stronę internetową, na której mają być podawane najświeższe informacje dotyczące powodzi.

Krytyka rządu

Powodzianie o wielu sprawach nie dowiadują się wcale albo wtedy, gdy jest już za późno - twierdzą mieszkańcy południa Polski. Rząd krytykowany jest za nieudzielanie rzetelnych i sprawdzonych informacji na czas. 

Oliwy do ognia dolała też minister resortu klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska, która wspomniała o niskooprocentowanych pożyczkach na walkę ze skutkami powodzi. Po ogromnych oburzeniu ludzi wyjaśniła, że pożyczki dotyczą samorządów, a nie obywateli. 

 - Nie ma wątpliwości, że w takich sytuacjach słowo "pożyczka" w ogóle nie powinno się pojawiać - skomentował natomiast Szymon Hołownia. 

Uruchomiono stronę o powodzi

Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało w środę o uruchomieniu nowej strony internetowej, na której mają być podawane kluczowe informacje dotyczące powodzi na południu Polski. 

Znajdziemy tam między innymi komunikaty służb, najnowsze alerty RCB, ostrzeżenia i informacje na temat uzyskania pomocy.

Pojawią się odnośniki do innych stron i informacje dotyczące poszczególnych województw i ich sytuacji hydrologicznej. 

Wiceminister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski informuje, że na portalu znajdziemy tylko zweryfikowane wiadomości i będzie on na bieżąco aktualizowany. 

"Uruchamiamy stronę rządową, na której zamieszczane będą informacje o bieżącej sytuacji, formach pomocy dla obywateli i przedsiębiorstw oraz komunikaty służb. (...) Wszystkie ważne i zweryfikowane informacje dotyczące powodzi będą tym samym w jednym miejscu. Portal będziemy na bieżąco aktualizować i wprowadzać nowe funkcjonalności. Sprawdźcie, jak otrzymać pomoc lub jak udzielić pomocy w związku z powodzią" - informuje Krzysztof Gawkowski. 

Popularne artykuły

Międzynarodowy Dzień Mówienia jak Pirat: Historia i Tradycje

Święto Dobrych Rad: Znaczenie, Historia i Sposoby Obchodzenia

KIEDY NAJLEPIEJ obcinać paznokcie?