Newsy

Co boli bardziej- poród chłopca czy dziewczynki? Naukowcy mają pewną teorię.

Naukowcy doszli do zaskakujących wniosków! Według uczonych płeć dziecka wpływa na ból przy porodzie. Jak to jest możliwe? Co boli bardziej: poród chłopca czy dziewczynki?

Płeć dziecka a ból porodowy

Na ból podczas porodu wpływa wiele czynników, nie da się ukryć, że cierpienie kobiet podczas wydawania na świat dziecka, jest duże. Naukowcy próbowali dowiedzieć się, co może zmniejszyć lub nasilić ból podczas porodu. Wyniki ich badań są kuriozalne.

Badacze z Uniwersytetu w Granadzie i szpitala uniwersyteckiego San Cecilio, doszli do zaskakujących wniosków. Odkryli, że płeć dziecka wpływa na ból przy porodzie. Dowiedz się więcej na ten temat!

Poród chłopca czy dziewczynki: który jest bardziej bolesny?

Zespół hiszpańskich naukowców w czasopiśmie naukowym „Pediatric Research” opublikował wyniki swoich badań. Przyszłe mamy dziewczynek mogą odetchnąć z ulgą, okazuje się że ich poród będzie łatwiejszy!

Wyniki badań naukowców pod wodzą Javiera Diaza Castro i Julio Ochoa Herrery świadczą o tym, że poród chłopca dla matki jest o wiele bardziej bolesny!

Przebadano 56 ciężarnych kobiet, a 27 spośród nich urodziło chłopców. Po porodzie lekarze dokładnie zbadali uszkodzenia ich ciał. Doszli do wniosku, że biolekuły mam chłopców miały większe uszkodzenia, niż u mam dziewczynek. Oznacza to, że urodzenie chłopca jest trudniejsze i bardziej bolesne dla matki. Związane jest też  zwiększą ingerencją w ciało kobiety.

Jak to możliwe?

Naukowcy uważają, że taka zależność jest możliwa, ponieważ układy enzymatyczne występujące w kobiecych organizmach są dojrzalsze już w momencie ich narodzin. Tworzą one barierę ochronną, która zapobiega uszkodzeniom komórek u matki.

Kolejnym wytłumaczeniem mogą być wyniki innych badań, które wskazują że u kobiet, spodziewających się chłopca, częściej dochodzi do poważnych komplikacji ciążowych. Należą do nich m.in. cukrzyca ciążowa i stan przedrzucawkowy.

Czy poród chłopca rzeczywiście jest bardziej bolesny?

Badanie zostało przeprowadzone na nielicznej grupie, która nie może stanowić reprezentatywnej próby badanych. Żeby udowodnić hipotezy, konieczne jest przeprowadzenie dalszych analiz. Dodatkowo należy pamiętać o tym, że organizm każdej kobiety, a także poród jest inny. Zatem wyniki eksperymentu warto traktować po prostu jako medyczną ciekawostkę!

Popularne artykuły

Agata z Projekt Lady zmieniła się nie do poznania! Kopiuje Rozenek?

Uwaga maturzyści! Tych 12 rzeczy może zrujnować Waszą maturę! Oto lista zakazanych czynności

Nowy przedmiot w szkołach? Nauka strzelania z broni bojowej dla szkół średnich!