Newsy

Masz podobny osad na swojej toalecie? Koniecznie to sprawdź

Pojawiający się ślad w muszli klozetowej może zwiastować kłopoty, jeśli w porę się z nim nie rozprawimy i nie usuniemy źródła problemu. Ten osad to sygnał, którego nie możemy zlekceważyć.

 

Jeśli w naszej toalecie pojawia się osad, nie przejmujemy się zbytnio. Stosujemy środek do czyszczenia, po którym ten znika, a sprawa jest rozwiązana. Co, jeśli ten pojawi się znowu, czy nieustanne usuwanie osadu to jedyne co możemy zrobić?

 

Pojawiający się wciąż na nowo osad może sugerować, że w naszej toalecie dzieje się coś niepożądanego. Poza tym, że nie wygląda to zbyt estetycznie, to jeszcze osad jest skupiskiem bakterii.  

Warto dokładnie przyjrzeć się sprawie, zamiast zalewać WC wciąż to nowym płynem do czyszczenia. W przeciwnym razie możemy się narazić na straty, naprawę muszli toaletowej lub wymianę spłuczki.

 

Widoczny w muszli klozetowej podłużny, wąski pas osadu to znak, że nasza spłuczka może  być nieszczelna. Ilość wody, którą przepuszcza, może być tak znikoma, że nie będzie dla nas zauważalna, jednak odnawiający się ślad na tylnej ściance toalety, to istotny sygnał, że zapewne mamy problem.

Na szczęście jego rozwiązanie jest bardzo proste. Sprawdźmy jak usunąć kamień z toalety na stałe, by cieszyć się nie tylko jej czystością, ale co ważniejsze pozbyć się bakterii.

 

Najczęstsza przyczyna leży w zbiorniku z wodą, w którym zebrała się zbyt duża ilość osadu. Powoduje on niedomykanie się zaworu lub uszczelki i przelewanie wody. Problem ten w łatwy sposób rozwiążemy, używając octu. Wystarczy spuścić wodę i zakręcić dopływ wody do spłuczki, by nie zgromadziła się nowa i wlać do zbiornika ciepłą wodę z octem (1:1).

Mieszankę należy pozostawić na 15 minut, a następnie spłukać wodę i włączyć dopływ do spłuczki. Octem możemy także usunąć nieestetyczny zaciek, jeśli nie poradził sobie z nim płyn do czyszczenia toalety. Wystarczy nanieść go na gąbeczkę i przetrzeć miejsce, w którym nagromadził się osad. Dodatkowa korzyć płynącą z tego zabiegu to usuniecie bakterii i drobnoustrojów namnażających się w naszej toalecie.

 

Pamiętajmy, że poza potencjalnymi kosztami wymiany spłuczki, każdego dnia narażamy się na koszty wody, która tygodniami lub miesiącami przelewa się w  toalecie. Takie marnowanie wody nie jest także bez znaczenia dla środowiska naturalnego.

Popularne artykuły

Zafarbowane pranie? Weź liść laurowy!

Flexy Gel – poznaj alternatywę dla klasycznego żelu na paznokcie!

Skuteczna broń za 10 złotych do walki ze zmarszczkami! Poznaj właściwości maści tranowej!