Kąpiel imbirowa. Kto powinien ją stosować?
Zimowe wieczory sprzyjają długim i ciepłym kąpielom z różnymi solami czy olejkami aromatycznymi. Przynoszą one ukojenie po całym dniu obowiązków i pracy oraz działają relaksacyjnie. Potrafią złagodzić stres oraz przemęczenie, a także zniwelować ból mięśni. Według mieszkańców Chin do kąpieli warto dodawać imbir. Kto powinien zastosować kąpiel imbirową? Jakie pozytywne skutki niesie ona dla naszego organizmu? Sprawdźcie!
Relaksacyjna kąpiel
Ciepła kąpiel potrafi zdziałać cuda po całym dniu zabiegania i pracowania na najwyższych obrotach. Kilkanaście minut w wannie z ciepłą wodą jest w stanie nas rozgrzać, odprężyć, zrelaksować oraz poprawić humor i nastrój. Do takiej kąpieli możemy dodać przeróżne dodatki, które wzbogacą ten relaksujący rytuał. Dodanie do wody imbiru sprawi, że nasze ciało szybciej się rozgrzeje, a organizm oczyści z toksyn.
Kąpiel imbirowa
Pomysł kąpieli z imbirem dotarł do nas z Chin, gdzie jest bardzo popularny. Imbir jest tam wykorzystywany zarówno w kuchni jak i w celach leczniczych. Ma właściwości przeciwzapalne, oczyszczające oraz pozytywnie wpływa na układ trawienny. Poprawia krążenie oraz wpływa pozytywnie na wygląd cery i skóry. Imbir w Chinach jest wykorzystywany od stuleci, a kąpiel imbirowa to prawie codzienny rytuał. Poprawiana ona krążenie krwi, pozytywnie wpływa na układ odpornościowy oraz łagodzi ból mięśni. Kąpiel imbirową warto przygotować w chłodniejsze dni, ponieważ owoc ten bardzo rozgrzewa oraz powoduje pozbycie się z organizmu bakterii i wirusów.
Przygotowanie kąpieli
Przygotowanie kąpieli imbirowej jest bardzo proste. Wystarczy do wanny wsypać trzy łyżeczki zmielonego imbiru. Najlepiej aby był on świeżo zmielony, ponieważ wtedy jego zdrowotne właściwości nie zdążą wywietrzyć. Jeśli nie lubimy zapachu tego owocu, to dodatkowo do wanny możemy dodać jedną trzecią szklanki soli morskiej oraz kilka kropel olejku eterycznego, według własnych upodobań. Dodatkową detoksykację możemy zapewnić sobie poprzez dodanie do kąpieli szklankę octu jabłkowego. Taka kąpiel działa jednak odwadniająco, więc po wyjściu z wanny, a przed pójściem spać należy uzupełnić płyny.