Uroda

Maseczka aspirynowa- poznaj prosty przepis i jej niezwykłe właściwości

Maseczka aspirynowa to prosty, naturalny sposób pielęgnacji naszej skóry. Ma szereg cennych właściwości: oczyszcza i wygładza cerę, pomaga w walce z trądzikiem i zaskórnikami,  usuwa przebarwienia i zaczerwienia. Dowiedz się, jak w łatwy sposób przygotować maseczkę aspirynową.

Niezwykle właściwości maseczki

W aspirynie zawarty jest kwas acetylosalicylowy, stanowiący pochodną kwasy salicylowego, który oprócz działania przeciwgorączkowego i przeciwzapalnego, doskonale sprawdza się także jako składnik domowych kosmetyków. Ma właściwości dezynfekujące, oczyszczające i wysuszające, usuwa przebarwienia i martwy naskórek. Łagodzi stany zapalne i wygładza cerę. Radzi sobie z trądzikiem, zaskórnikami i opryszczką. Nadaje cerze blasku i ją ujędrnia.


Jak zrobić maseczkę aspirynową?

W celu przygotowania maseczki, umieść w miseczce 4-6 tabletek aspiryny i dodaj do nich łyżkę wody. Gdy tabletki napęcznieją, rozetrzyj je na gładką masę. Tak przygotowaną bazę możesz nałożyć na twarz lub dodać do niej kolejne składniki. Aby wykonać maseczkę o bogatszej formule, dodaj do niej łyżkę miodu i jogurtu naturalnego lub witaminę A, E czy olejek herbaciany. Dzięki temu maseczka zyska dodatkowe właściwości przeciwzapalne, antybakteryjne i nawilżające.

Kiedy stosować maseczkę aspirynową?

Maseczkę z aspiryny możesz stosować nawet kilka razy w tygodni lub gdy tylko zauważysz pogorszenie się stanu swojej cery. Możesz nakładać ją punktowo na zmienione miejsca lub stosować na całą twarz. Regularnie używana maseczka poprawi wygląd Twojej cery, wygładzi i ujędrni skórę, rozjaśni przebarwienia i zmniejszy trądzik.

Kto nie powinien stosować maseczki?

Przed nałożeniem maseczki, wykonaj próbę uczuleniową, aby uniknąć reakcji alergicznej. Nanieś niewielką ilość maseczki na nadgarstek i odczekaj ok. 15 minut. Jeśli po tym czasie nie pojawi się zaczerwienienie lub swędzenie, możesz nałożyć maseczkę na twarz.

Maseczki aspirynowej nie powinny używać osoby z cerze wrażliwej, naczynkowej i suchej oraz zmagające się z ostra odmianą trądziku, czy atopowym zapaleniem skóry. Zawarte w niej kwasy mogą podrażnić skórę i doprowadzić do nasilenia problemów.

 

 

Popularne artykuły

Dzień Papieża Jana Pawła II: Dziedzictwo, Wpływ i Obchody

Dzień Spieczonego Bliźniaka: Nietypowe Święto, Które Zasługuje na Twoją Uwagę

Co siejemy w lutym i marcu w ogródku?