Newsy

Holandia znika z mapy. Kraj będzie nazywał się inaczej

Decyzje, jakie podjął w ostatnim czasie holenderski Rząd, są szokujące. Postanowiono, że zmieniają nazwę swojego kraju. Jak odtąd będzie się nazywać Holandia? Kiedy dotychczasowa nomenklatura ma się zmienić?

 

Zmiana nazwy Holandii

Uchwała o zmianie nazwy została przegłosowana przez rząd. Oto odniesienie Ministerstwa Spraw Zagranicznych:

„Chcemy, aby Holandia była postrzegana jako otwarty kraj, który nie wyklucza. Modernizujemy swoje podejście. Ważne jest, że porozumienie w strawie oficjalnej identyfikacji przyjęły stronnictwa obecne w parlamencie, rząd, Holenderska Rada Turystyki, Konfederacja Holenderskiego Przemysłu i Pracodawców oraz przedstawiciele sektora prywatnego”

Jaka będzie nowa nazwa?

Nie jest aż tak zaskakująca, jak moglibyśmy się spodziewać. Po angielsku na Holandię mówi się The Netherlands, zatem nazwa zostaje zmieniona na Niderlandy. Rząd chce, aby kraj przestał ludziom kojarzyć się z legalną marihuaną i prostytucją. Holandia ma być kojarzona z tulipanami.

Region nizinny

Niderlandy to nic innego jak nazwa regionów nizinnych. Co więcej, wewnątrz kraju, Holendrzy posługują się nazwa Niderlandy już od dawna.

Z czego wzięła się nazwa Holandia?

Nazwa Holandia wzięła się z dwóch słów holt oraz lant, które w historii opisywały ziemie wokół Haarlemu.  Zatem wielu dziwi fakt, że wybrano taką nazwę. Państwo to coś więcej niż jeden rejon geograficzny. Dlatego też Rząd uznał, że zmiany są konieczne.

Czy nazwa się przyjmie?

Rząd postanowił ruszyć z międzynarodową promocją Niderlandów po zmianie nazwy. W 2020 roku nowa nazwa ma zostać użyta na Eurowizji oraz Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Promocja będzie miała na celu walkę ze stereotypami kraju. Uważa się, że obecnie kojarzy się on jedynie z liberalnym podejściem do używek, oraz z dzielnicami czerwonych latarni. Rząd chce przypomnieć, że Holandia to nie tylko Amsterdam.

Popularne artykuły

Te grzechy naczęściej popełniamy będąc w małżeństwie! Z tego trzeba się spowiadać!

Motywacja i frustracja

Pracujesz długo? Sprawdź, czy zasługujesz na dodatkowe wynagrodzenie za doświadczenie!