Dofinansowania

2500 złotych na zakup laptopa! Rząd przygotował bony dla kolejnej grupy osób

Związek Nauczycielstwa Polskiego apelował do Resortu Funduszy i Polityki Regionalnej o zmiany w programie „Laptop dla nauczyciela”. Kancelaria premiera poinformowała o rozszerzeniu grona beneficjentów.

Będą dodatkowe pieniądze na laptopy 

Związek Nauczycielstwa Polskiego domagał się o rozszerzenia grona beneficjentów programu „Laptop dla nauczyciela” o:

  • nauczycieli przedszkoli,
  • nauczycieli poradni psychologiczno- pedagogicznych,
  • nauczycieli klas I-III szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.

Kancelaria Premiera opublikowała post na platformie „X”, w którym poinformowała, że na wyposażenie nauczycieli klas I-II w laptopy zostanie przeznaczone 172 mln złotych z Krajowego Planu Odbudowy.

„KPO to nowoczesna edukacja! Przeznaczymy 172 mln zł na wyposażenie nauczycieli klas I - III w laptopy” - czytamy we wpisie na platformie „X”.

źródło: platforma X

2500 złotych na zakup laptopa

W ramach programu „Laptop dla nauczyciela” nauczyciele mogą otrzymać bon o wartości 2500 złotych brutto na zakup laptopa lub laptopa przeglądarkowego.

Nauczyciele mają także możliwość dopłacenia do droższego modelu sprzętu – w tym przypadku wartość bonu pomniejszy cenę zakupu.

„Nauczyciele mają różne potrzeby i ustawa daje im możliwość wyboru takiego sprzętu, jaki spełni ich oczekiwania i potrzeby  w pracy. Korzystanie z nowoczesnego sprzętu pozwoli nauczycielom na skuteczniejszą realizację podstawy programowej, urozmaicanie prowadzonych lekcji, poszerzanie wiedzy i rozwój kompetencji cyfrowych uczniów' – czytamy na rządowej stronie.

Bony można realizować do 31 grudnia 2025 roku.

Kto może otrzymać bon na zakup laptopa?

  • nauczyciele publicznych i niepublicznych szkół podstawowych, którzy prowadzą zajęcia w klasach IV-VIII, 
  • nauczyciele, którzy prowadzą dodatkowe zajęcia z języka polskiego dla cudzoziemców w klasach IV-VIII,
  • nauczyciele w klasach IV-VIII, którzy mają kwalifikacje z zakresu pedagogiki specjalnej, którzy współorganizują kształcenie integracyjne i kształcenie uczniów niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie oraz zagrożonych niedostosowaniem społecznym,
  • nauczyciele specjaliści w klasach IV-VIII: pedagog, pedagog specjalny, psycholog, logopeda, terapeuta pedagogiczny, doradca zawodowy,
  • nauczyciele, którzy uczą w ogólnokształcących szkołach muzycznych I stopnia, w oddziałach klas IV-VIII oraz w ogólnokształcących szkołach baletowych.

Listę sklepów zarejestrowanych w programie znajdziesz TUTAJ.

Zasady korzystania z programu znajdziesz TUTAJ. 

Popularne artykuły

Tańszy prąd i opał. 30 listopada mija termin!

Koronawirus: unikaj dotykania tych 8 rzeczy gołymi rękami

Uczniowie nie będą zadowoleni! Takiego roku szkolnego nie było od 11 lat