Newsy

Myślał, że ukąsił go komar. Śmiertelnie się pomylił. 23-latek zmarł w szpitalu niedługo potem

23-letni Giuseppe Russo, mieszkaniec włoskiego miasta Bari, był przekonany, że w trakcie pracy ukąsił go komar. Niedługo potem trafił do szpitala, a na ratunek było już niestety za późno. 

Myślał, że ugryzł go komar

Włoskie media opisały tragiczną sytuację 23-letniego mężczyzny, który 13 lipca pracował w ogrodzie. W trakcie pracy coś go ukąsiło. Gdy zobaczył charakterystyczne dla komara ukłucie i poczuł swędzenie, był przekonany, że to właśnie ten owad.

Wrócił więc do swoich obowiązków. Po chwili jednak pojawił się ból, a sytuacja stała się o wiele poważniejsza, bo miejsce po wkłuciu zamiast się zmniejszać, stale się powiększało. 

Następnie w miejscu ugryzienia pojawił się ropień. 23-latek postanowił więc pokazać ukąszenie lekarzom. Pojechał do szpitala, gdzie usłyszał druzgocącą informację.

Mężczyzna zmarł w szpitalu

Po dotarciu do szpitala Giuseppe Russo usłyszał, że został ukąszony przez jadowitego pająka skrzypcowego (Loxosceles rufescens). Mężczyzna od razu uzyskał pomoc medyczną, jednak pomimo stałego leczenia jego stan się pogarszał.

Doszło do martwicy w prawej nodze, w którą został ukąszony. Następnie doznał wstrząsu septycznego i niewydolności wielonarządowej. Niedługo po ukąszeniu 23-latek zmarł.

Śmiertelnie niebezpieczny pająk grasuje we Włoszech

Pająk skrzypcowy zabił w lipcu dwie osoby. Oprócz Giuseppe Russo, ukąszony został też 52-letni żołnierz eskorty sądowej w Palermo.

Obaj niestety zignorowali pierwsze objawy, myśląc, że to nic groźne. W przypadku tego pająka warto jednak wiedzieć, że im szybciej zareagujemy, tym większa szansa na przeżycie.

Gdy zidentyfikujemy ukąszenie pająka, ranę trzeba natychmiast zdezynfekować i udać się do szpitala. Wtedy istnieje szansa, że komplikacje po ukąszeniu nie wystąpią. 

Gdzie występuje Loxosceles rufescens?

Pająk Loxosceles rufescens występuje głównie w rejonie Morza Śródziemnego, ale zasięg jego występowania obejmuje również inne regiony o ciepłym klimacie, w tym niektóre obszary Europy, Afryki Północnej i Azji. Preferuje ciemne, ciepłe miejsca, takie jak piwnice, schowki, czy inne zakamarki w budynkach.

Popularne artykuły

Co oznacza odwołanie nowego ładu? Od 1 lipca wejdą w życie założenia kolejnego "nowego Ładu".

Efekt jo-jo- skąd się bierze i jak z nim walczyć?

Farmaceuta jak funkcjonariusz publiczny? Tak, będą zmiany w prawie!