Newsy

Skazany za brutalne walki psów zatrzymany przez opolskich "łowców głów"

W dniu 6 sierpnia 2024 roku, opolscy "łowcy głów" dokonali zatrzymania mężczyzny poszukiwanego listem gończym za organizowanie nielegalnych walk psów . 47-letni Roman B. był skazany za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad zwierzętami oraz za prowokowanie ich do agresji. Mężczyzna, zamiast stawić się do odbycia kary, postanowił się ukryć, jednak dzięki skutecznej pracy policjantów z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób, został wytropiony i zatrzymany.

Brutalne walki psów i znęcanie się nad zwierzętami

Roman B. był poszukiwany za przestępstwo z Ustawy o ochronie zwierząt. Policjanci udowodnili mu faszerowanie psów anabolikami , prowokowanie ich do agresji, szczucie oraz specyficzny rodzaj tresury. Mężczyzna prowadził psy do miejsc, gdzie były zmuszane do walki z innymi zwierzętami. Walki te były niezwykle brutalne, a zwierzęta często doznawały licznych obrażeń, w tym gryzienia po głowie i innych częściach ciała.

W listopadzie Roman B. usłyszał wyrok 3 lat bezwzględnego pozbawienia wolności. Sąd uznał go winnym psychicznego i fizycznego znęcania się nad czworonogami różnych ras. Mężczyzna jednak nie stawił się w zakładzie karnym, postanawiając zniknąć i ukrywać się przed wymiarem sprawiedliwości.

Poszukiwania i zatrzymanie

Poszukiwaniem mężczyzny zajęli się policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Kryminalni ustalili miejsce na Opolszczyźnie, w którym pojawia się poszukiwany. Gdy 47-latek zauważył policjantów, zaczął uciekać samochodem. Po przejechaniu kilkuset metrów opuścił pojazd i wbiegł do lasu. To właśnie tam, już po chwili, został zatrzymany przez kryminalnych.

Podczas zatrzymania mężczyzna próbował ukryć biały proszek, który miał przy sobie. Usilnie starał się schować go w skarpecie i ukryć w chaszczach. Badanie narkotestem wykazało, że 47-latek miał przy sobie mefedron . To dodatkowo pogorszy jego sytuację prawną, gdyż oprócz kary za znęcanie się nad zwierzętami, będzie musiał stawić się przed sądem za posiadanie środków odurzających.

Konsekwencje prawne

Roman B. najbliższe lata spędzi w więzieniu. Wyrok 3 lat bezwzględnego pozbawienia wolności za organizowanie nielegalnych walk psów i znęcanie się nad zwierzętami to tylko jeden z problemów, z którymi będzie musiał się zmierzyć. Znalezienie przy nim mefedronu sprawia, że czeka go kolejna rozprawa sądowa, tym razem za posiadanie narkotyków.

Przypadek Romana B. pokazuje, że organy ścigania skutecznie działają na rzecz ochrony zwierząt i zwalczania nielegalnych praktyk związanych z ich wykorzystywaniem. Dzięki determinacji i profesjonalizmowi policjantów z Opola, udało się zatrzymać osobę, która przez swoje działania wyrządziła wiele krzywd niewinnym zwierzętom.

Znaczenie działań policji

Zatrzymanie Romana B. to kolejny sukces opolskich "łowców głów". Wydział Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu od lat zajmuje się poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Ich praca jest niezwykle ważna, gdyż pozwala na szybkie i skuteczne zatrzymywanie przestępców, którzy próbują unikać odpowiedzialności za swoje czyny.

Nielegalne walki psów to problem, który wciąż istnieje w wielu miejscach na świecie. Organizatorzy takich walk często działają w ukryciu, starając się uniknąć wykrycia przez organy ścigania. Dlatego też działania policji, mające na celu zwalczanie tego procederu, są niezwykle istotne. Zatrzymanie takich osób jak Roman B. to krok w kierunku eliminacji tego brutalnego i niehumanitarnego procederu.

Podsumowanie

Zatrzymanie Romana B. przez opolskich "łowców głów" to dowód na skuteczność działań policji w zwalczaniu przestępstw związanych z nielegalnymi walkami psów. Mężczyzna, który zamiast stawić się do odbycia kary, postanowił się ukryć, został wytropiony i zatrzymany. Dzięki temu, że miał przy sobie mefedron, czeka go kolejna rozprawa sądowa. Przypadek ten pokazuje, jak ważne są działania organów ścigania na rzecz ochrony zwierząt i zwalczania nielegalnych praktyk związanych z ich wykorzystywaniem.

Źródło informacji: Policja.pl

Popularne artykuły

Syndrom Piotrusia Pana- czy da się stworzyć związek z wiecznym chłopcem?

Grypa atakuje? Dowiedź się, czy możesz wyleczyć ją antybiotykiem!

Test