Te grzechy naczęściej popełniamy będąc w małżeństwie! Z tego trzeba się spowiadać!
Młode małżeństwa żyjące w wierze katolickiej nie zawsze są świadome z jakich grzechów powinni się spowiadać. Przedstawiamy najczęściej popełniane grzechy w trakcie małżeństwa.
Hedonizm
Pojęcie hedonizm było już znane starożytnym Grekom. Jest to założenie, według którego uznaje się przyjemność i rozkosz cielesną za najwyższe dobro i cel życia. Jak się okazuje jest to jeden z najczęstszych grzechów popełnianych przez małżeństwo.
Według wiary Kościoła Katolickiego związek małżeński ma służyć prokreacji i wspólnego wychowania potomstwa w wierze chrześcijańskiej. Natomiast postrzeganie swojego partnera/partnerki wyłącznie w kategorii obiektu seksualnego i zaspokajania własnych przyjemności cielesnych jest grzechem.
W oczach Kościoła sam akt seksualny, który nie ma na celu poczęcia dziecka jest grzechem, z którego należy się spowiadać.
Nieuczciwość
Niestety dość częstym problemem w wielu małżeństwach jest oszukiwanie siebie nawzajem i życie w kłamstwie. Jest to jeden z najczęstszych grzechów. Małżeństwo powinno darzyć się wzajemnym zaufaniem, a kłamstwo często zmierza do egoizmu.
Zdrada
Niewierność małżonka jest niezgodna z sakramentem małżeństwa. Ponadto zdrada oznacza złamanie 6 przykazania bożego. Należy podkreślić, że nie dokonuje się ona dopiero w momencie zbliżenia się fizycznego z inną osobą, a zaczyna się w umyśle małżonka.
Co więcej, zdrada często jest jednym z głównych powodów rozpadu małżeństwa. Cudzołożnik, aby uzyskać pokutę musi zrobić szczery rachunek sumienia i przystąpić do spowiedzi ze skruchą.
Egoizm
Jeżeli żona lub mąż w codziennym życiu myślą tylko o sobie i zapominają o swojej drugiej połówce stają się egoistami. Cecha ta jest ogromnym grzechem.
Małżeństwo to wspólnota, w której jedna osoba powinna dbać o drugą. Ponadto egoizm zaprzecza idei miłości i zawarcia związku małżeńskiego.
Statystyki
Z badań wynika, że trzy czwarte Polaków spowiada się co najmniej raz w roku. Natomiast ślubów kościelnych jest statystycznie mniej niż cywilnych:
“W 2020 - 1432 śluby cywilne i 1277 kościelnych. We wcześniejszych latach to ślubów konkordatowych było więcej, ale - jak wynika ze statystyk - liczba tych cywilnych systematycznie rosła, a tych konkordatowych zmniejszała się” - rmf24.pl