Zapal zapałkę w toalecie! Pozbędziesz się brzydkich zapachów
Toaleta to miejsce, z którego nieco trudniej pozbyć się brzydkich zapachów, niż z innych pomieszczeń w domu. Walka z brzydkimi zapachami za pomocą różnego rodzaju sprayów nie zawsze się sprawdza. Co ciekawe jednak, w sieci pojawił się na to sposób z zapałką, a pomysłodawcy tego triku twierdzą, że działa ona nawet lepiej niż popularne odświeżacze.
W dobie internetu nie trudno znaleźć ciekawe sposoby na niekonwencjonalne poradzenie sobie z codziennymi sposobami. Jakiś czas temu w sieci pojawił się ciekawy trik na to, jak za pomocą jedynie zapałki pozbyć się z łazienki brzydkiego zapachu.
Priorytetem rzecz jasna jest dbanie o czystość, dzięki czemu pozbywamy się szkodliwych bakterii żyjących w łazience, które mogą wywoływać niemałe problemy zdrowotne. Czasem jednak na brzydki zapach musimy zadziałać tu i teraz, a na dokładne sprzątanie nie ma czasu.
Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z toalety? Wypróbuj sposób z zapałką
Jeśli skorzystaliście z toalety i chcecie od razu pozbyć się brzydkiego zapachu - wykorzystajcie zapałkę. Okazuje się bowiem, jak twierdzą twórcy triku, że ogień, a właściwie dwutlenek siarki ulatniający się z zapałki neutralizuje zapach siarkowodoru i innych brzydko pachnących substancji, które czujemy po skorzystaniu z toalety.
Jak pozbyć się brzydkiego zapachu za pomocą zapalonej zapałki?
Jeśli więc chcesz szybko pozbyć się nieprzyjemnego zapachu po skorzystaniu z toalety - sięgnij po zapałkę. Zapal zapałkę nad toaletą i poczekaj, aż wypali się jak największa jej część. Proces spalania neutralizuje brzydki zapach. Gdy zapałka się wypali, dopiero wtedy możesz wyrzucić ją do toalety. W przypadku wrzucenia dużej części niewypalonej zapałki do muszli może okazać się, że zaklinuje się ona w rurach i zatka toaletę.
Dlaczego w toalecie ciągle brzydko pachnie?
Ten sposób niestety nie pomoże w przypadku, gdy w naszej łazience cały czas unosi się brzydki zapach. Wtedy przyczyną takiego stanu rzeczy może okazać się:
- Niedrożny odpływ w wannie lub umywalce.
- Niedrożna muszla WC.
- Brak odpowiedniej wentylacji.
- Problemy z kanalizacją.
W tych przypadkach warto więc skonsultować się z fachowcem.