Jak usunąć plamy potu z poduszki? Poznaj domowe sposoby!
Ostatnio na termometrze mamy dość wysokie temperatury nawet w nocy. To sprawia, że nawet śpiąc, pocimy się.
Wysoka temperatura w nocy
Wysoka temperatura sprawia, że człowiek nawet śpiąc, się poci. Zazwyczaj mamy białą pościel lub białe poszewki, a pot zostawia wtedy na nich brzydkie, żółte plamy, które nie wyglądają estetycznie. Aby jednak przywrócić poduszce pierwotny wygląd, warto zastosować kilka domowych sposobów na odepranie plam z potu z poduszki.
Ocet biały
Ocet to świetny produkt do czyszczenia wielu powierzchni czy usuwania plam. Sprawdzi się on również w przypadku plam od potu na poduszce. Co więcej, ocet również zdezynfekuje, odtłuści oraz wybieli poszewkę. Wystarczy wziąć pół szklanki wody i pół szklanki octu, wymieszać je i wlać do butelki ze spryskiwaczem. Roztworem należy popryskać żółte plamy i pozostawić na około godzinę. Po tym czasie należy normalnie poszewkę wyprać, aby pozbyć się zapachu octu.
Sok z cytryny
Na żółte plamy z potu na poduszce można zastosować również sok z cytryny, który ma wiele właściwości. Wystarczy wycisnąć sok z pięciu cytryn, wlać go do garnka z wrzącą wodą i w takim roztworze moczyć poszewkę. Należy zostawić ją w garnku na około 3 godziny i po tym czasie wywiesić, aby wyschła. Na pewno brzydkie plamy z potu znikną.
Soda oczyszczona
W domowej szafce możemy znaleźć również sodę oczyszczoną, która również jest pogromcą wielu plam. Do szklanki wody wystarczy dodać cztery łyżki sody oczyszczonej. Powstanie wtedy biała papka, którą należy nałożyć na żółte plamy i lekko w nie wetrzeć. Po 90 minutach należy poszewkę normalnie wyprać w pralce, a plamy na pewno znikną.
Optymalna temperatura w pokoju
Najlepiej podczas upałów zapewnić sobie optymalną temperaturę w pokoju. Można to zrobić poprzez zainstalowanie klimatyzacji, włączenie wiatraka, otwarcie okna lub postawienie miski z wodą, która pod wpływem ciepła będzie parować i nawilżać powietrze. Można też w ciągu dnia nie otwierać okien i nie podnosić żaluzji, dzięki czemu powietrze w pokoju nie będzie się nagrzewać, a przewietrzyć pokój możemy pod wieczór, gdy będzie już chłodniej.