Jak prawidłowo rozłożyć sztuczną choinkę?
Choinka bożonarodzeniowa to piękne drzewko, które cieszy nasze oczy. Jak prawidłowo rozłożyć sztuczną choinkę? Sprawdź!
Świąteczne przygotowania
Co prawda do świąt Bożego Narodzenia został jeszcze miesiąc, jednak niektóre przygotowania warto rozpocząć wcześniej. Zrobienie pierogów czy kupienie choinki to czynności, których nie musisz zostawiać na ostatnią chwilę. Przed świętami Bożego Narodzenia będzie wiele zajęć do wykonania, więc zrób wcześniej to, co jest możliwe.
Świąteczne ozdoby
Święta Bożego Narodzenia nie mogą się oczywiście obejść bez choinki, która pięknie przystrojona nadaje świętom blasku i stanowi główną dekorację salonu. Niektórzy decydują się na żywą choinkę, która pięknie wygląda oraz rozsiewa wokół siebie zapach lasu i igieł. Część osób decyduje się jednak na zakup sztucznej choinki, która może posłużyć na kilka lat. W sztucznej choince to ty układasz i ustawiasz jej gałązki, aby wyglądała jak żywe drzewko.
Choinka
Obecnie nowo produkowane sztuczne drzewka choinkowe posiadają tipsy i wąsy, które są elastyczne i można je wyginać w różnym kierunku. Dzięki temu każda choinka może wyglądać inaczej i mieć swój indywidualny charakter. Przed przystąpieniem do formowania tegorocznej choinki warto poznać kilka rad, dzięki którym choinka będzie wyglądała przepięknie.
1) Montaż stojaka
Aby choinka pięknie się prezentowała i nie przechylała się na żadną stronę, to musi mieć stabilny stojak. Nie tylko układanie gałązek jest ważne, ale odpowiedni montaż stojaka również. Przed przystąpieniem do pracy zapoznaj się z instrukcją montażu stojaka i stosuj się do każdego roku. Jeśli wykonasz to zadanie powierzchownie, to w pewnym czasie choinka może stracić stabilność i upaść na podłogę lub stół.
2) Montaż choinki
Jeśli choinka składa się z dwóch części, to na początek do stojaka włóż tę dolną część a później kolejne. Dzięki temu będzie łatwiej podnieść jedną z części choinki niż całą za jednym zamachem. Kolejne elementy umieszczaj na wcześniejszych dopiero po ich stabilnym zamontowaniu.
3) Rozkładanie gałązek
Gdy cała choinka będzie już na stojaku, wtedy możesz zabrać się za rozkładanie gałązek. Zacznij od tych na samym dole i systematycznie przechodź na wyższe „piętra”. Najniższe gałązki rozłóż pod kątem 90 stopni w stosunku do pnia. Zazwyczaj jest ich od 5 do 8 i powinny zostać rozłożone dookoła pnia równomiernie.
4) Wyższe „piętra” choinki
Gałązki znajdujące się wyżej możesz układać naprzemiennie i nie muszą znajdować się w jednej linii. Dzięki temu choinka będzie miała większą objętość, a bombki będą się znajdować na różnych wysokościach.
5) Wąsy i tipy
Obecnie produkowane choinki mają wąsy i tipy, które można odginać. Jeśli twoja choinka ma taką możliwość, to odegnij je w różnych kierunkach, dzięki temu choinka zyska na objętości i nie będzie na niej „pustych” dziur.
6) Ostatnie poprawki
Po ułożeniu wszystkich gałązek, tipów oraz wąsów odjedz kawałek dalej od choinki, abyś mogła zobaczyć czy efekt twojej pracy jest zadowalający, a choinka wygląda naturalnie i ma odpowiednią objętość. Jeśli nie to możesz jeszcze dokonać kilku poprawek i zmian. Jeśli nie chcesz już nic poprawiać, to możesz się zabrać za wieszanie lampek, łańcuchów oraz bombek.