Newsy

Pół roku w ośrodku terapeutycznym. Julia Wróblewska wyjeżdża na leczenie

Julia Wróblewska postanowiła zadbać o swoje zdrowie psychiczne. Wyznała, że uda się na półroczne leczenie do ośrodka terapeutycznego. Zdradziła też, jaka diagnoza została jej postawiona.

https://www.instagram.com/p/CUvI5gtsFd3/

Julię Wróblewską mogliśmy zobaczyć na dużym ekranie już gdy miała 8 lat. Zagrała wtedy w popularnym filmie “Tylko mnie kochaj”. Następnie grała w serialu “M jak Miłość”, a w późniejszych latach także w produkcjach takich jak “Magda M.” i “Rodzina zastępcza”.

Julia, która ma dziś już 23 lata, nie ukrywała, poinformowała, że czeka ją półroczne leczenie w ośrodku terapeutycznym.

“Miewam epizody depresyjne i lękowe, miewam ataki paniki, ale to one są tą poboczną mojego zaburzenia. Samo zaburzenie objawiało się w tym, że byłam bardzo niestabilna psychicznie, byłam bardzo impulsywna, emocjonalna i robiłam rzeczy, które nie były socjalnie, społecznie akceptowalne, dlatego, […] że jestem zaburzona to nie umiem funkcjonować zdrowo w społeczeństwie. Nie umiem nawiązywać zdrowych, dobrych relacji, teraz już trochę się nauczyłam – opowiedziała w programie Magazyn #Hot Ewy Wąsikowskiej-Tomczyńskiej.”

W dalszej części wypowiedzi Julia poinformowała, że 12 listopada wyjeżdża do ośrodka. Spędził tam pół roku. Przy okazji dodała, że nie jest to ośrodek zamknięty, będzie mogła więc mieć telefon i postara się na bieżąco informować o tym, jak tam jest.

Młoda aktorka poinformowała też, na jakie zaburzenie cierpi:

Cierpię na zaburzenie osobowości chwiejnej emocjonalnie typu granicznego (Borderline- F60.31). Jestem zdiagnozowana od 3,5 roku i podjęłam się wtedy leczenia.

Wymieniła także objawy, jakie mu towarzyszą:

“1.gorączkowe wysiłki uniknięcia rzeczywistego lub wyimaginowanego odrzucenia;

2.niestabilne i intensywne związki interpersonalne, charakteryzujące się wahaniami pomiędzy ekstremami idealizacji i dewaluacji;

3.zaburzenia tożsamości: wyraźnie i uporczywie niestabilny obraz samego siebie lub poczucia własnego ja;

4.impulsywność w co najmniej dwóch sferach, które są potencjalnie autodestrukcyjne (np. wydawanie pieniędzy, seks, nadużywanie substancji, lekkomyślne prowadzenie pojazdów, kompulsywne jedzenie);

5.nawracające zachowania, gesty lub groźby samobójcze albo działania o charakterze samookaleczającym;

6.niestabilność emocjonalna spowodowana wyraźnymi wahaniami nastroju (np. poważnym epizodycznym głębokim obniżeniem nastroju, drażliwością lub lękiem trwającymi zazwyczaj kilka godzin, rzadko dłużej niż kilka dni);

7.chroniczne uczucie pustki;

8.niestosowny, intensywny gniew lub trudności z kontrolowaniem gniewu (np. częste okazywanie humorów, stały gniew, powtarzające się bójki);

9.przelotne, związane ze stresem myśli paranoiczne lub poważne symptomy rozpadu osobowości.” - pisze Julia na Instagramie. 

https://www.instagram.com/p/CV_Ge7cs550/

Popularne artykuły

Dzień Mostowca: Historia, Znaczenie i Najsłynniejsze Mosty

Sprawdź co należy jeść aby ZADBAĆ O SERCE

Czysty Samochód mimo Mrozu: Jak Skutecznie Myć Auto Zimą?