Te objawy świadczą o tym, że Twój organizm może być zagrzybiony
Grzybica ogólnoustrojowa może powodować wiele nietypowych objawów. Jakie są przyczyny zagrzybienia organizmu, jak je rozpoznać i jakie są skuteczne sposoby na pozbycie się grzybów? Dowiesz się z poniższego artykułu!
Czym jest zagrzybienie organizmu?
Zagrzybienie organizmu, czyli grzybica ogólnoustrojowa (kandydoza, drożdżyca), to choroba której sprzyja nadmiar cukru w diecie oraz zaburzenia mikroflory jelitowej, przede wszystkim bakterii kwasu mlekowego.
Grzybica ogólnoustrojowa przez długi czas może nie dawać żadnych objawów lub są one na tyle nietypowe, że ciężko odpowiednio zdiagnozować chorobę i rozpocząć leczenie. Dowiedz się, jak rozpoznać, że Twój organizm jest zagrzybiony?
Te objawy świadczą o tym, że Twój organizm może być zagrzybiony
Poznaj najczęstsze objawy, które mogą świadczyć o tym, że Twój organizm jest zagrzybiony! Jeśli zauważyłaś u siebie takie objawy, powinnaś skontaktować się lekarzem. Mogą oznaczać, że cierpisz na grzybicę ogólnoustrojową.
- Problemy ze strony układu pokarmowego (ból brzucha, wzdęcia, biegunki zaparcia)Problemy trawienne (częste odbijanie, zgaga, mdłości).
- Nieprzyjemny zapach z ust.
- Zmęczenie, osłabienie, nadmierna senność, brak energii i sił do działania.
- Częste bóle głowy.
- Problemy z koncentracją i uwagą.
- Obniżenie nastroju, gorsze samopoczucie psychiczne i fizyczne, bez konkretnych objawów chorobowych.
- Nagłe pojawianie się objawów alergii.
- Obniżenie odporności organizmu, większa podatność na infekcje, zwłaszcza wirusowe.
- Przewlekły stan zapalny organizmu.
- Nawracające grzybice zewnętrzne skóry.
- Nawracające infekcje intymne.
- Nawracające infekcje grzybicze jamy ustnej.
- Bóle kostno-stawowe.
Trudności w rozpoznaniu grzybicy
Objawy zagrzybienia organizmu, związane są z toksynami, produkowanymi przez namnażające się grzyby. Zaburzają one funkcjonowanie kolejnych atakowanych narządów.
Część z objawów jest na tyle nietypowa, że może być brana za symptomy innych schorzeń. Utrudnia to prawidłową diagnozę i rozpoczęcie leczenia grzybicy ogólnoustrojowej.
Leczenie grzybicy ogólnoustrojowej
Leczenie grzybicy ogólnoustrojowej powinniśmy zacząć od wizyty u dermatologa, który wdroży odpowiednią terapię. Będzie ona obejmować przyjmowanie leków przeciwgrzybiczych oraz prebiotyków i probiotyków, które pomogą odbudować zachwianą równowagę mikroflory jelitowej.
Należy stosować dietę przeciwgrzybiczną. Do codziennego menu trzeba włączyć dużą ilość warzyw i produktów pełnoziarnistych, zwierających błonnik pokarmowy oraz przetwory mleczne (bez dodatku cukru i owoców) i naturalne kiszonki.
Z diety trzeba wyeliminować produkty wysoko przetworzone, słodycze, napoje gazowane oraz alkohol.