Maseczka z 3 składników na niedoskonałości i przebarwienia!
Ta maseczka nada skórze blasku i promiennego wyglądu. Pomoże zlikwidować niedoskonałości i przebarwienia. Przedstawiamy prosty przepis na maseczkę do twarzy z zaledwie trzech składników! Przygotujesz ją w kilka minut w swoim domu.
Maseczka z 3 składników na niedoskonałości i przebarwienia!
Ta maseczka doskonale poradzi sobie z niedoskonałościami skóry, takimi jak zaskórniki, krostki i przebarwienia. Do jej przygotowania potrzebujesz zaledwie trzech składników. Jej głównym i najważniejszym jest aspiryna!
Jak zrobić maseczkę aspirynową?
Składniki:
- 4 tabletki aspiryny
- 1 łyżeczka wody
- 1 łyżka jogurtu naturalnego
Przygotowanie:
Rozgnieć tabletki aspiryny, dodaj do nich łyżeczkę wody i jogurtu naturalnego. Składniki dokładnie wymieszaj. Maseczka jest już gotowa!
Stosowanie:
- Maseczkę aspirynową nałóż równomiernie na całą twarz i odczekaj 10 minut.
- Następnie zmyj ją letnią wodą, a na skórę nałóż krem nawilżający.
- Jeśli nie chcesz nakładać maseczki na całą twarz, możesz użyć jej punktowo na problematyczne rejony skóry: nos, brodę lub czoło.
- Maseczkę przed zmyciem, możesz też wykorzystać jako delikatny peeling, który pozwoli pozbyć się warstwy złuszczonego naskórka.
- Maseczkę stosuj nie więcej, niż raz w tygodniu. Jej częstsze nakładanie zamiast pomóc, może przynieść odwrotny skutek. Za bardzo wysuszy skórę.
Maseczka aspirynowa- właściwości
Aspiryna zawiera kwas acetylosalicylowy, który ma właściwości wysuszające i głęboko oczyszczające. Maseczka z aspiryny pomoże w łagodzeniu podrażnień, zmniejszy stany zapalne i przyspieszy gojenie się ranek. Pomoże pozbyć się niedoskonałości skóry, takich jak krostki, wągry, zaskórniki i przebarwienia. Dzięki niej skóra będzie oczyszczona i matowa. Regularne stosowanie maseczki sprawi, że nasza cera się rozjaśni, wygładzi, a przebarwienia potrądzikowe i posłoneczne wyraźnie się zmniejszą.
Kto może stosować maseczkę aspirynową?
Maseczka aspirynowa może być stosowana w przypadku cery mieszanej, tłustej, skłonnej do zmian trądzikowych. Działanie kwasu acetylosalicylowego jest podobne do zabiegu kwasami w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Choć działanie domowej maseczki jest słabsze, to doskonale poradzi sobie z niedoskonałościami skóry i ją zregeneruje.
Kto nie powinien stosować maseczki aspirynowej?
Wysokie stężenie kwasu acetylosalicylowego nie służy cerze wrażliwej, naczynkowej i suchej. Maseczki aspirynowej nie powinny stosować także osoby z ostrymi zmianami trądzikowymi, uczulone na jakikolwiek składnik maseczki oraz kobiety w ciąży.