Newsy

Najlepsze zabawy na wesele. Lista najpopularniejszych zabaw, które zachwycą gości

Udana zabawa weselna to dopełnienie wyjątkowego dnia dla młodej pary i element, dzięki któremu łatwiej zintegrujemy naszych weselnych gości. Co prawda nikt nie przychodzi na wesele w ponurym nastroju, jednak to właśnie zabawy weselne przełamują pierwsze lody i pozwalają zaproszonym na pełne rozluźnienie oraz radosny nastrój.


Warto zatem dobrze zaplanować każdy szczegół i wybrać te atrakcje, które nie wprawią naszych gości w zakłopotanie, czy dyskomfort, a zapewnią niezapomniane, radosne wydarzenie, o którym będzie można wspominać wśród rodziny przez długie lata.




Poniżej kilka znanych i lubianych propozycji zabaw weselnych.



Wróżby ślubne - test na zgodność

Panna młoda i pan młody podczas tej zabawy siadają na krzesłach tyłem do siebie, zdejmują obuwie, a wybrana osoba zadaje im proste pytania, typu kto pierwszy powiedział - kocham cię?
Młoda para odpowiada na pytanie, poprzez podniesienie buta, a im więcej zgodnych odpowiedzi tym według wróżb większa szansa na zgodne życie.



Rzut welonem i krawatem

To bardzo popularna zabawa oczepinowa, której przewodniczy taniec panien ustawionych w kółko. W momencie, gdy muzyka ucichnie, panna młoda rzuca welonem, a ta panna, która pierwsza złapie welon, będzie miała kolejne zaślubiny. Analogicznie pan młody rzuca krawatem, a który kawaler pierwszy go uchwyci ten pierwszy w kolejce do ożenku po panu młodym.



Jabłko Adama

W tej zabawie panowie próbują przejąć gryzami od pań jabłko uwiązane na sznurku. Sztuka ta wcale nie jest łatwa, bo jabłko ślizga się i umyka smakoszom, a panowie nie mogą użyć przy jego konsumpcji rąk. Wygrywa smakosz, który najszybciej skonsumuje największe i najtrudniejsze do okiełznania jabłko na najdłuższym sznurku.



Gorące krzesła

Gra w gorące krzesła to zabawa towarzyska, w której liczy się przede wszystkim szybkość reakcji i refleks.
Uczestnicy tańczą w rytm muzyki, a gdy ta nagle ucichnie, mają oni za zadanie błyskawicznie zająć krzesła na parkiecie. Kto nie zdąży, ten odpada z gry. Wygranym jest osoba, która jako pierwsza zajmie ostatnie wolne krzesło.



Taniec na gazecie

Jest to kolejna propozycja, w której pary łączą taniec z zabawną rywalizacją. Wymagana jest tutaj tylko gazeta, która jest składana przez tańczącą parę w jak najmniejszy kawałek, za każdym razem, gdy tylko cichnie muzyka. Wygrywa para, której uda się odtańczyć taniec, na jak najmniejszym, złożonym kawałku gazety.



Gra w kalambury

Zabawa ta polega na wybraniu z przybyłych gości kilku par. Następnie losują oni karteczki, na których zapisane są przeróżne dyscypliny sportowe. W zależności od tego, co wylosuje na karteczce para, wykonuje ona taniec, którego pląsy mają być podpowiedzią dla gości i pomocą w określeniu wylosowanej dyscypliny.
Niektóre dyscypliny wywołają prawdziwe salwy śmiechu.



Tańce młodych i starszych

Ten taniec nazywany jest także tańcem pokoleniowym, gdyż biorą w nim udział młodzi, którzy mają za zadanie odtańczyć w rytm najpopularniejszych przebojów, granych za czasów starszego pokolenia. Następnie starsi tańczą w rytmie muzyki młodego pokolenia, a wyboru zwycięzców dokonuje młoda para. Zabawa ta jest wspaniałym i sprawdzonym pomysłem na udaną integrację starszych i młodszych gości.



Jezioro łabędzie

W tej konkurencji niektórzy panowie wykażą się być może ukrytymi zdolnościami do baletu, pląsając dla pań w rytm utworu do Jeziora Łabędziego.



Zabawa w orkiestrę

Do tej zabawy potrzebna będzie grupka osób, która następnie zostaje podzielona na dwie drużyny z wybranym przez siebie dyrygentem orkiestry. Wybrani dyrygenci obu drużyn wskazują w swojej grupie, która osoba ma za zadanie naśladować dany instrument muzyczny. Wygrywa ta drużyna, która zbierze najwięcej aplauzu i braw od zgromadzonych uczestników weselnych.



Konkurs na najsilniejszego mężczyznę

Wodzirej zaprasza z sali dwóch, jego zdaniem, najsilniejszych panów. Panowie z rodziny pani młodej i panowie z rodziny pana młodego stają w szranki do nietypowej konkurencji, która polega na przeniesieniu na środek sali jak największej liczby pań. Najwięcej punktów można otrzymać za przeniesienie panny młodej, a najmniej za przeniesienie niezamężnej jeszcze panienki.



W zależności od upodobań weselników zaserwujmy gościom weselnym odpowiednią oprawę muzyczną, tak aby każdy znalazł coś dla siebie, a jednocześnie mieściła się ona w tonacji zabawy weselnej.


Czyli powinno to być coś wesołego, beztroskiego i podtrzymującego nastroje, a jednocześnie umiarkowanego w dźwiękach. Weźmy także pod uwagę zróżnicowany wiek weselników, dla niektórych zbyt głośne i hałaśliwe dźwięki, mogą być bardzo meczące.


Można również skorzystać z usług profesjonalnego zespołu lub dokonać zakupu specjalnej płyty ze ścieżką dźwiękową muzyki weselnej.

Popularne artykuły

Nieodśnieżony chodnik? Mandat to pikuś! Ryzyko płacenia odszkodowania lub renty!

Nie umiesz gwizdać? Oto, dlaczego to Twój sekretny talent!

Jak kupić tani bilet lotniczy? Poznaj 8 prostych zasad!