Przepis na zupę czosnkową, który jest 100 razy mocniejszy i skuteczniejszy niż antybiotyki
Ten, kto nie jadł nigdy zupy czosnkowej, może nie doceniać jej zalet, a jest ich na prawdę wiele. Jeśli wciąż wahasz się, czy wypróbować tę pyszną i super zdrową potrawę, poznaj jej właściwości i przekonaj się, jak dobroczynny wpływ ma na organizm. Polecana jest szczególnie w okresie wzmożonego zachorowania na przeziębienie i grypę. Jesienną i zimową porą ten bulion rozgrzeje każdego zmarzlucha.
Czosnek dzięki działaniu antybakteryjnemu jest sto razy silniejszy niż antybiotyki, a podany w formie aromatycznego wywaru, stanowi lekkie a zarazem pożywne danie, które można przyrządzić niskim kosztem.
Moc czosnku
Roślina, z której będziemy przyrządzać zupę, znana jest z leczniczych właściwości. Gdy cierpimy na wirusowe infekcje układu oddechowego, lotne związki siarkowe i olejki eteryczne zawarte w czosnku, pomogą uporać się z dolegliwościami. Regularnie spożywany chroni przed zawałem serca i udarem mózgu. Obniża ciśnienie krwi. Pozytywnie wpływa na elastyczność naczyń krwionośnych, usprawniając w nich przepływ krwi, która jest mniej lepka, dzięki działaniu przeciwzakrzepowemu, e efekcie zmniejszone zostają zmiany miażdżycowe. Kolejną pozytywną cechą jest wpływ na pracę układu pokarmowego. Poprawia proces wydzielania żółci i usprawnia pracę jelit, jest polecany przy wzdęciach. Czosnek dzięki działaniu bakteriobójczemu jest skutecznym sprzymierzeńcem w walce z pasożytami organizmu, a przy tym nie niszczy naturalnej flory bakteryjnej. Zawarte w nim związki silnych przeciwutleniaczy pobudzają układ immunologiczny i zwalczają bakterie żołądkowe Helicobacter pylori. Regularne jedzenie czosnku pomoże zmniejszyć ryzyko wystąpienia nowotworów żołądka, jelita grubego i okrężnicy.
Przygotowanie zupy czosnkowej
Potrzebne składniki:
- 1/2 szklanki posiekanego czosnku
- 6 szklanek bulionu, najlepiej bez dodatku glutaminianu sodu
- 1 łyżka oleju lub masła
- sól i pieprz do smaku
opcjonalnie
- 2 jajka
Sposób przygotowania:
Na małym ogniu podgrzać masło lub olej i wrzucić do niego czosnek, przesmażyć, aż się zarumieni na złoty kolor i zacznie wydobywać charakterystyczny aromat. Bulion podgrzać by był lekko ciepły i dodać do niego przesmażony wcześniej czosnek. Całość gotować na najmniejszym palniku przez kilka godzin. W czasie powolnego gotowania smak wywaru ulegnie zmianie, dlatego przyprawianie solą i pieprzem należy zostawić na sam koniec.
Zalety zupy czosnkowej
Zupa czosnkowa to wyjątkowo tani obiad, który możesz wzbogacić o dowolne jarzyny, żeby była bardziej sycąca. Bogata w prozdrowotne składniki nie tylko odżywi organizm, poprawi odporność i uchroni przed zachorowaniem na przeziębienie, ale też pomoże zadbać o sylwetkę. Jest niskokaloryczna, polecana dla osób, które są na diecie. Dzięki tej smacznej potrawie zadbasz o swoje zdrowie, kondycję i ładny wygląd. Czy ktoś jeszcze potrzebuje argumentów, by spróbować tej wspaniałej zupy?