Siwiec i Mercedes nominowane do “Biologicznej Bzdury Roku”! Nie zgadniecie, co palnęły!
Natalia Siwiec od lat jest znaną celebrytką i modelką. Kojarzymy jej piękne oczy, ciemne włosy i muśniętą słońcem skórę. Natalia z pewnością nie unika słońca ani solarium. Być może powodem jest niewiedza na temat tego, jak wpływa ono na stan skóry.
Biologiczna Bzdura Roku 2019
Natalia ma szansę na wysokie miejsce w tegorocznym plebiscycie. Co roku odbywa się bowiem ranking najbardziej absurdalnych wypowiedzi z dziedziny nauki (chemii, biologii, psychologii, medycyny, dietetyki, itd). Natalia nominowana jest na swoje stwierdzenie o wpływie promieni słonecznych na skórę. Co takiego powiedziała?
Natalia Siwiec w maju zamieściła na Instagramie post, w którym stwierdziła, że promieniowanie UV nie jest szkodliwe dla skóry:
-Nie ma dowodów naukowych potwierdzających, że czerniak występuje od słońca. Ani dowodów, że promieniowanie UV zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia raka skóry - napisała Natalia Siwiec.
Jessica Mercedes też jest nominowana
Natalia będzie rywalizować o wysokie miejsce z Jessicą Mercedes, która przypisała niezwykłe właściwości kryształowi górskiemu:
-Kryształ Górski jest kamieniem o najsilniejszym działaniu oczyszczający. Ma właściwości ochronne, stanowi tarczę odbijającą negatywne wibracje zawiści. Woda kryształowa wzmacnia pamięć, nadaje jasności myślom, podnosi nastrój ułatwia koncentrację - stwierdziła Jessica Mercedes.
Zwycięzca Biologicznej Bzdury Roku 2018 - kto wygrał rok temu?
Rok temu konkurencja była zacięta. Ostatecznie, pierwsze miejsce Jerzy Zięba, za skandaliczną wypowiedź:
I miejsce - Jerzy Zięba
„Mam nadzieję, że polskie dzieci będą masowo chorować na odrę, dlatego że będą wtedy zdrowsze!”.
II miejsce - firma spożywcza Sante
„im wyższy stopień synchronizacji biofotonów w pokarmie, tym wyższa jego jakość. Światło przyswajane wraz z pożywieniem sprawia, że (…) zachodzą miliardy procesów biochemicznych we właściwym czasie i miejscu”.
III miejsce - Piotr Strzembosz
„Człowiek ssie mleko matki, ale ssakiem nie jest” oraz „nie każdy ssak jest zwierzęciem”.