Dom

Jak pozbyć się zapachu wilgoci z domu? Poznaj niezawodne, naturalne sposoby

Zapach wilgoci jest nieprzyjemny i kojarzy nam się z piwnicami i strychami. Czasami jednak pojawia się w naszych pokojach, szafach, czy łazience. W pierwszej kolejności konieczne jest zlokalizowane źródła wilgoci, usunięcie go i jak najszybsze przewietrzenie danego pomieszczenia. Dzięki temu wilgoć nie powróci i nie pojawi się pleśń. Nieprzyjemnego zapachu natomiast pozbędziesz dzięki tym sprawdzonym sposobom.

 

 

Ziarna kawy

 

Ziarna kawy mają przyjemny, delikatny zapach. Doskonale również pochłaniają inne zapachy, dlatego nadadzą się do odświeżenia pomieszczenia. Kawę mieloną lub w całych ziarnach umieść w woreczku bawełnianym lub w naczyniu. Pozostaw ją w miejscach, gdzie występuje wilgoć i jest słaby przepływ powietrza. Kawę wymieniaj na świeżą co tydzień.

 

 

Sok z cytryny

 

Sok z cytryny doskonale odkaża i oczyszcza powietrze. Sprawia również, że pachnie ono świeżo. Wystarczy, że wymieszasz sok z cytryny z ciepłą wodą w proporcji 1:1 i rozpylisz w miejscu, gdzie panuje nieprzyjemny zapach. Możesz powtarzać czynność codziennie, aż nieprzyjemny zapach przestanie się pojawiać.

 

 

 

Sól morska

 

Sól nie ma zapachu, jednak doskonale pochłania wilgoć a wraz z nią nieprzyjemny zapach stęchlizny. Umieść kilka łyżek soli w naczyniu i pozostaw w pomieszczeniu o wysokiej wilgotności.

 

Soda oczyszczona

 

Soda oczyszczona podobnie jak sól pochłania ogrom wilgoci i nieprzyjemnego zapachu. Umieść kilka łyżek sody w naczyniu i pozostaw w pomieszczeniu. Możesz również umieścić naczynie z sodą w lodówce, aby pozbyć się wilgoci i nieprzyjemnego zapachu.

 

Nieprzyjemny zapach wilgoci w domu często spowodowany jest zbyt małym przepływem powietrza. Pamiętaj więc, aby codziennie przynajmniej przez 10 minut wietrzyć cały dom. Nie pozostawiaj również mokrych ręczników na podłodze w łazience i staraj się, aby drzwi do łazienki były otwarte, kiedy nikt z niej nie korzysta.

Popularne artykuły

Zobacz dlaczego warto jeść KALAFIOR!

5 codziennych nawyków, które odbierają Ci urodę

Co z wiekiem emerytalnym w Polsce? OECD proponuje zmiany!