5 września – imieniny DOROTY – pochodzenie, znaczenie oraz cechy osobowości
Pochodzenie imienia Dorota
Dorota to imię pochodzenia greckiego. Pochodzi ono od słów doron (dar) i theos (bóg), co oznacza osobę, która jest darem bożym.
Cechy osobowości Doroty
Doroty to kobiety, które z opanowaniem stawiają czoła największym przeszkodom w życiu. Posiadają silny temperament, który w kryzysowych sytuacjach może przeradzać się w agresję. Dorota jest jednocześnie bardzo subtelna i kobieca, ale w życiu kieruje się logiką. Posiada liczne umiejętności, co sprawia, że równie wiele wymaga od otoczenia.
Związek i rodzina
Dorota lubi dominować, jednak jest również czuła i oddana. Jej dominacja wynika z potrzeby zadbania o partnera i dzieci. Uważa, że sama wszystko zrobi lepiej. Wymaga jednak od swojego mężczyzny, aby był równie zaradny i odpowiedzialny. Dorota potrzebuje bohatera, który sprosta jej wymaganiom i uczyni jej życie wyjątkowym. Jej partner powinien być silny i zaspokajać jej ciekawość świata.
Praca
Dorota nie boi się wyzwań i do każdego zadania podchodzi rzetelnie. Nie lubi kiedy się jej rozkazuje, raczej sama woli być osobą decyzyjną. Lubi brać na siebie odpowiedzialność ponieważ motywuje ją to działania. Tak jak w życiu, również i w pracy Dorota jest bardzo wymagająca w stosunku do siebie, ale i do osób, z którymi pracuje. To sprawia, że często współpracownicy nie przepadają za nią. Efekty końcowe jednak sprawiają, że współpracownicy są jej wdzięczni za tak duże zaangażowanie.
Pomimo wielkiego zapału do pracy, Dorocie nie zależy tylko na sławie i pieniądzach. Chce wykonywać swoją pracę jak najlepiej dla samej idei dopinania wszystkiego na ostatni guzik, a nie dla korzyści finansowych. Dorota uważa, że praca uszlachetnia. Nie lubi osób, które wykonują swoją pracę na pół gwizdka.
Życie towarzyskie
Dorota zawsze ujawnia swoje emocje. Jej znajomi zawsze wiedzą, kiedy jest smutna, zła albo szczęśliwa. Bardzo chętnie dzieli się swoimi przeżyciami z bliskimi. Sprawia to, że rozmowa z nią nigdy nie jest nudna. Czasami jednak wymaga od przyjaciół, aby wspólnie z nią przeżywali jej emocje – te dobre i te złe.