Zdrowie

Krzem – pierwiastek zdrowia i młodości, którego mamy niedobór!

Krzem jest jednym z najważniejszych składników mineralnych dla człowieka. Jego przewklekły niedobór odpowiedzialny za mnóstwo dolegliwości, takich jak:

Wypadanie włosów

Łamliwość paznokci

Powstawanie przedwczesnych zmarszczek

Kruchość włosów

Wiotkość i suchość skóry

Choroby sercowo-naczyniowe

Trądzik

Krwawienie dziąseł

Osłabiona odporność

Stany zapalne

Słabe krążenie

 

 

Krzem odpowiada między innymi za usuwanie z komórek toksyn i metali ciężkich. Odpowiednia ilość krzemu w organizmie wspiera wszelkie procesy regeneracyjne i chroni komórki.

 


Krzem jest również niezbędny w procesie regeneracji tkanki łącznej, z której zbudowane są ścięgna, błony śluzowe, ściany naczyń krwionośnych, skóra oraz układ kostno-stawowy.

 


Pierwiastek ten bierze również udział w budowie kolagenu. Kolagen z kolei odpowiada za jędrność skóry. Jego produkcja w organizmie z wiekiem zmniejsza się, przez co skóra staje się sucha, wiotka i pomarszczona.

 


Krzem doskonale wpływa również na układ moczowy. Jego odpowiednia ilość w organizmie zapobiega powstawaniu złogów i kamieni w układnie moczowym oraz żółciowym.

 


Ile krzemu potrzebujemy i gdzie go znajdziemy?

Przeciętna osoba powinna przyjmować ok 30 mg tego pierwiastka dziennie. Większe zapotrzebowanie na krzem mają kobiety w ciąży, osoby po przebytych operacjach, dzieci oraz osoby starsze.

 

Najwięcej krzemu znajdziemy w ziołach:

 

-Skrzyp

-Miodunek

-Pokrzywa

-Rdest ptasi

-Perz

-Ogórecznik

 

Aby wydobyć z ziół krzem konieczne jest nie tylko zaparzenie ziół wrzątkiem. Zioła należy gotować na wolnym ogniu ok. 10 minut. Na 1 szklankę wody przypadają 2 łyżki ziół.

 

Popularne artykuły

Lara Gessler opowiedziała o swojej CHOROBIE, z którą walczy od lat!

5 witamin niezbędnych do uzyskania długich i lśniących włosów

Rekordowo długa przerwa od szkoły! Uczniowie mają się z czego cieszyć!