Zdrowie

Terapia światłem podczerwonym. Kto powinien ją stosować i jakie przynosi rezultaty?

 

Światło podczerwone wykorzystywane jest w gabinetach kosmetycznych oraz lekarskich. Światłoterapia z użyciem światła podczerwonego jest również możliwa do przeprowadzenia samemu, w domowym zaciszu.

 

Kto i kiedy powinien stosować terapię światłem podczerwonym?

 

#Osoby zmagające się z przewlekłym bólem i stanem zapalnym

fot. shutterstock

 

-Lampy emitujące światło podczerwone powoduje przekrwienie tkanek, co wyraźnie zmniejsza stan zapalny. Terapia ta doskonale nadaje się więc w przypadku bólu stawów, chorób reumatycznych, czy migren.

-Promienie wnikają głęboko działając na tkani, rozgrzewając je, a tym samym poprawiając ich ukrwienie. Zwiększa to przemianę materii oraz zmniejsza napięcie mięśni.

 

#Osoby, które chcą spowolnić starzenie się organizmu

fot. shutterstock

 

-Światło podczerwone doskonale wpływa na produkcję kolagenu w głębokich warstwach skóry. Dzięki temu, że organizm wytwarza więcej kolagenu nasza skóra starzeje się wolniej, a drobne zmarszczki stają się mniej widoczne.

-Taka terapia poprawia również ukrwienie, a co za tym idzie odżywienie komórek skóry. Dzięki temu skóra wygląda młodziej i zdrowiej.

-Promienie podczerwone łagodzą również stany zapalne pod skórą, co sprzyja zmniejszeniu ilości wyprysków i zaskórników.

 

#Leczenie rozstępów

fot. shutterstock

 

-Światło podczerwone stosuje się również w celu zmniejszenia widoczności i ilości rozstępów. Skóra szybciej się regeneruje, a większa ilość kolagenu pozwala na zmniejszenie widoczności rozstępów. Najlepsze efekty jednak uzyskać można jedynie wtedy, kiedy rozstępy są świeże i czerwone. Białe rozstępy nie dadzą się tak łatwo usunąć.

#Gdzie udać się na zabieg?

Zabiegi z użyciem różnego rodzaju światła wykonywane są w większości gabinetów kosmetycznych. Zabieg nie trwa długo, jednak kosztuje. Do uzyskania optymalnych efektów konieczne jest wykonanie kilku serii zabiegów.

 

Dobrym pomysłem może się więc okazać kupno lapmy i wykorzystywanie jej w domu. Zanim jednak tak postąpisz upewnij się, że lampa jest dobrej jakości.

fot. shutterstock

 

Popularne artykuły

Fusetka - lawendowy zapach do szafy DIY

Dzień Marzyciela: Święto Kreatywności i Inspiracji

Czym wyczyścić BUTELKI DO MLEKA?