7 oznak, że twoje ciało cierpi na przewlekły stres
Wiele osób w dzisiejszych czasach jest permanentnie zestresowanych. Czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak mocno cierpi na tym nasz organizm. Za wiele dolegliwości, które nas dotykają odpowiedzialny jest właśnie stres. Warto więc je rozpoznać i zacząć walczyć z ich przyczyną.
#Zmiana wagi bez wyraźnej przyczyny
Podwyższony poziom kortyzolu związany z przewlekłym stresem powoduje szybsze tycie. Zwiększa się również apetyt, dlatego niektórzy „zajadają stres”. Inni jednak, kiedy są zestresowani w ogóle nie odczuwają głodu i wręcz nie mogą nic zjeść.
#Problemy z cerą
Trądzik i inne problemy skórne nasilają się pod wpływem stresu. Wystarczy chwila stresu, aby na skórze pojawiły się krosty lub plamy.
#Częste infekcje
Stres osłabia układ odpornościowy. Nasila to stany zapalne i powoduje, że chorujemy dużo częściej.
#Problemy żołądkowe
Układ pokarmowy cierpi na przewlekłym stresie najbardziej. Ból żołądka, biegunki, niestrawność – zanim zaczniesz brać leki upewnij się, że przyczyną nie jest stres.
#Problemy ze skupieniem uwagi
Stres często doprowadza do niemożności wykonania codziennych czynności. Skupianie się na negatywnych emocjach i stresie zdecydowanie uprzykrza życie. Warto więc poszukać sposobu na rozwiązanie swoich problemów.
#Wypadanie włosów
Nadmierne wypadanie włosów bardzo często ma związek z przewlekłym stresem. Stres sprawia, że powstaje niedobór witamin i minerałów, co bezpośrednio przekłada się na osłabienie cebulek włosów.
#Problemy ze spanie
Podwyższony poziom kortyzolu często uniemożliwia zasypianie i może powodować wybudzanie się w nocy. W tym przypadku ważne jest, aby przed snem wykonywać czynności, które uspokajają. Zacznij czytać książki, zrób masaż stóp, ćwicz jogę. Każdy sposób na oderwanie się od stresu jest dobry.