Skóra szyi starzeje się szybciej niż skóra twarzy! Zobacz jak zadbać o jej jędrność

Skóra szyi starzeje się szybciej niż skóra twarzy! Zobacz jak zadbać o jej jędrność
18Cze

Niewiele kobiet zdaje sobie z tego sprawę, ale o skórę szyi należy dbać tak samo jak o cerę. Niestety, często ignorujemy zalecenia producentów kremów, którzy zalecają używanie kremu na skórę szyi oraz dekoltu. Niejednokrotnie pewnie widziałyście również kobiety z piękną i gładką cerą, których wiek zdradzała właśnie obwisła i pomarszczona skóra szyi.

Jak więc zadbać o skórę szyi?

#Regularne ćwiczenia

Codzienne ćwiczenia pomogą pozbyć się drugiego podbródka oraz ujędrnić szyję.

Ćwiczenie 1

Usiądź z wyprostowanymi plecami i unieś głowę maksymalnie do góry. Następnie zacznij „wysyłać buziaczki” do sufitu. Poczujesz jak napinają się mięśnie szyi.

Ćwiczenie 2

Wysuń podbródek maksymalnie do przodu i unieś lekko głowę. Zacznij delikatnie klepać szyję po bokach, zaczynając od dołu i zmierzając ku samej żuchwie.

Zdjęcie Skóra szyi starzeje się szybciej niż skóra twarzy! Zobacz jak zadbać o jej jędrność #1
Źródło: http://kobietanaj.pl/30615,korzystajac-z-tej-metody-twoj-podwojny-podbrodek-zniknie-w-3-minuty-

#Nawilżanie

Nawilżanie jest podstawą każdej pielęgnacji. Za każdym razem kiedy wklepuje krem w skórę twarzy, wklepuj go też w szyję i dekolt.

#Kompresy

Przygotuj dwie miski – jedna z ciepłą, druga z zimną wodą oraz dwa ręczniczki. Na zmianę przykładaj ręczniki nasączone jeden zimną, drugi ciepłą wody do szyi. Pozostawiaj na 10 sekund. Takie kompresy wzmacniają naczynia i poprawiają ukrwienie skóry.

#Stosuj kremy z filtrem

Promieniowanie słoneczne najbardziej przyczynia się do starzenia się skóry. Nie zapominaj więc zabezpieczać również skóry na szyi i dekolcie za pomocą kremów w filtrem.

Zdjęcie Skóra szyi starzeje się szybciej niż skóra twarzy! Zobacz jak zadbać o jej jędrność #2
Źródło: http://www.polubione.pl/lol/55197/zadbaj-o-swoja-szyje-proste-wskazowki-by-zachowac-zdrowa-i-mlodo-wygladajaca-skore.html

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy i zasubskrybuj kanał:
ZOBACZ TAKŻE
SKOMENTUJ
następna inspiracja