Zobacz jaką ulgę w bólu mogą przynieść zwykłe piłki tenisowe

Zobacz jaką ulgę w bólu mogą przynieść zwykłe piłki tenisowe
13Cze

Wiele z naszych dolegliwości da się zniwelować za pomocą odpowiedniej stymulacji bolącego miejsca. Jedną z metod jest używanie piłki tenisowej, która ma odpowiednią wielkość i twardość do tego typu ćwiczeń.

#Ból dolnej części pleców

Połóż się na płaskim podłożu na plecach, zegnij nogi w kolanach, a pod odcinek lędźwiowy podłóż dwie piłki tenisowe – jedną po lewej, drugą po prawej stronie kręgosłupa, a nie wprost pod nim.. W takiej pozycji oddycha powoli i głęboko przez kilkanaście sekund

Zdjęcie Zobacz jaką ulgę w bólu mogą przynieść zwykłe piłki tenisowe #1
Źródło: http://www.gutfuerdich.co/filzkugel/

#Ból karku

Połóż się na plecach, a piłkę tenisową podłóż ostrożnie pod karki – zaraz pod miejscem, w którym kończy się kość czaszki. Możesz delikatnie odpychać się placami u stóp, aby zrobić masaż. W tej pozycji wykonaj co najmniej 10 głębokich oddechów.

#Ból bioder

Połóż się na boku, a pod biodro podłóż piłkę. Kiedy już znajdziesz równowagę wykonaj 20 okrężnych ruchów biodrem na piłce. Powtórz z drugim biodrem.

Zdjęcie Zobacz jaką ulgę w bólu mogą przynieść zwykłe piłki tenisowe #2
Źródło: http://www.gutfuerdich.co/filzkugel/

#Ból mięśni nóg

Usiądź na płaskim podłoży, a pod kolano włóż piłkę. Mięśniami ściśnij piłkę tak, aby nie wypadła. Ucisk utrzymaj przez 10 sekund, a następnie rozluźnij mięśnie.

#Masaż stóp

Masaż stóp tą metodą jest niezwykle relaksujący i stosuje się go w refleksologii. Stań na podłodze i podłóż pod stopę piłkę. Następnie wykonuj okrężne ruchy z niewielkim naciskiem na pilkę.

Zdjęcie Zobacz jaką ulgę w bólu mogą przynieść zwykłe piłki tenisowe #3
Źródło: http://www.gutfuerdich.co/filzkugel/
następna inspiracja
Zobacz nasze filmy i zasubskrybuj kanał:
ZOBACZ TAKŻE
SKOMENTUJ
następna inspiracja