Problemy z tarczycą – 12 sygnałów, które wysyła ciało

Problemy z tarczycą – 12 sygnałów, które wysyła ciało
20Lis

Prawidłowa praca tarczycy reguluje wiele funkcji naszego organizmu. Kiedy tarczyca zaczyna funkcjonować nieprawidłowo, można zauważyć wiele charakterystycznych objawów.

NADCZYNNOŚĆ TARCZYCY - OBJAWY


Rozdrażnienie

Nadczynność tarczycy prowadzi do zwiększenia produkcji hormonu stresu, co przyczynia się do rozdrażnienia, a nawet stanów lękowych. Pojawia się również brak możliwości skupienia się oraz nerwowość. Za tym idzie również nadmierna potliwość oraz drżenie rąk.

Zdjęcie Problemy z tarczycą – 12 sygnałów, które wysyła ciało #1

Problemy z cyklem miesiączkowym

Nadczynność tarczycy często skutkuje zanikaniem miesiączki. Z kolei jej niedoczynność powoduje bolesne i długie menstruacje. Warto jednak pamiętać, że zanik miesiączkowania może mieć bardzo wiele przyczyn, których pod żadnym pozorem nie wolno ignorować. Zaniedbany problem może bowiem doprowadzić nawet do bezpłodności.Utrata masy ciała i zwiększony apetyt


W przypadku nadczynności tarczycy często dochodzi również do niekontrolowanej utraty masy ciała. Co ciekawe, wraz z utratą masy ciała pojawia się również zwiększony apetyt.Pogorszenie się wzroku

Przy nadczynności tarczycy cierpią również nasze oczy. Wzrok może się trochę pogorszyć. Dochodzi do niewyraźnego widzenia, podwójnego widzenia oraz do zaczerwienienia oczu.
Ból mięśni i stawów

Nieuzasadniony i częsty ból mięśni i stawów jest jednym z objawów nieprawidłowego funkcjonowania tarczycy. W przypadku nadczynności tarczycy dochodzi również do wyraźnego odczuwania słabości mięśni i braku siły. Warto zwrócić uwagę na ten objaw i skonsultować się z lekarzem.

Zdjęcie Problemy z tarczycą – 12 sygnałów, które wysyła ciało #2


NIEDOCZYNNOŚĆ TARCZYCY - OBJAWY

Ciągłe zmęczenie

Niedoczynność tarczycy powoduje przewlekłe zmęczenie. W tym przypadku nie ma znaczenia, czy przespaliśmy wiele godzin i często odpoczywamy. Zmęczenie i znużenie pojawia się codziennie, bez względu na ilość snu i styl życia.

Nieregularne miesiączki, obniżenie libido

Przy niedoczynności tarczycy bardzo często pojawia się również znaczący spadek libido. Dochodzi również do nieregularnych miesiączek, ponieważ tarczyca produkuje nieodpowiednią ilość hormonów, które wpływają na całą gospodarkę hormonalną.

Wypadanie włosów

Osłabienie, łamliwość i wypadanie włosów również powinno cię zaniepokoić. Jeśli wyeliminowałaś inne przyczyny, być może odpowiedzialna za to jest tarczyca. Badania krwi pod tym kątem nie są drogie, a mogą przynieść naprawdę wiele odpowiedzi.


Zdjęcie Problemy z tarczycą – 12 sygnałów, które wysyła ciało #3

Obrzęki


Jednym z częstych objawów problemów z tarczycą są również obrzęki. Szczególnie kiedy zaczyna puchnąć twarz. Opuchlizna pojawia się szczególnie w okolicach oczu, ale też na stopach, kostkach i szyi.Nagłe zmiany masy ciała

Chudnięcie i tycie bez wyraźnej przyczyny jest jednym z najczęstszych objawów nieprawidłowej pracy tarczycy. Jeśli oprócz tego występują powyższe objawy, nie warto zwlekać z wizytą u lekarza. Osoby mające problem z tarczycą często doznają napadów głodu, podczas gdy ich masa ciała cały czas się zmniejsza. Może to doprowadzić do poważnych kompilacji w układzie trawiennym.

Chrypka

Charakterystyczna dla niedoczynności tarczycy jest również chrypka i osłabienie głosu. Często pojawia się też chrapanie, pomimo tego, że wcześniej nie stanowiło ono dla nas problemu.Problemy ze skórą

Warto wiedzieć, że tarczyca daje o sobie znać również na naszej skórze. Osoby z niedoczynnością tarczycy często zmagają się z podrażnieniem skóry, egzemą, czy łuszczycą.następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ