Chcesz rzucić zbędne kilogramy? Lepiej unikaj tych owoców i warzyw

Chcesz rzucić zbędne kilogramy? Lepiej unikaj tych owoców i warzyw
28Cze

Warzywa i owoce powinny być podstawą naszej diety. Jednak podczas odchudzania powinniśmy zwrócić uwagę na ich kaloryczność. Niektóre z nich bowiem są napakowane dużą ilością cukru, której nie rekompensują wartości odżywcze.

Jakich owoców i warzyw nie należy jeść bez ograniczeń?

#Ananas, mango, kokos

Są to przepyszne owoce tropikalne, które niestety swój wyjątkowy smak zawdzięczają dużej ilości cukru. Nie musisz rezygnować z nich całkowicie. Możesz jeść je w małych ilościach nawet codziennie, jednak tylko do śniadania.

Zdjęcie Chcesz rzucić zbędne kilogramy? Lepiej unikaj tych owoców i warzyw #1
fot. shutterstock

#Winogrona

Winogrona są kolejnym przykładem kalorycznych owoców, które niekorzystnie mogą wpłynąć na sylwetkę, jeśli będziemy je jeść bez ograniczeń. Zawierają sporą ilość cukru, jednak są bardzo zdrowe. Więc pozwól sobie na nie od czasu do czasu, rano.

#Suszone owoce

Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale w suszonych owocach jest kilkukrotnie więcej kalorii niż w świeżych. Dla porównania weźmy śliwki. Świeże śliwki mają ok. 46 kcal w 100g, a suszone aż 270!

Zdjęcie Chcesz rzucić zbędne kilogramy? Lepiej unikaj tych owoców i warzyw #2
fot. shutterstock

#Bataty

Bataty to pyszna alternatywa dla zwykłych ziemniaków. Jednak kiedy chcemy się odchudzać lepiej po nie nie sięgać. Mają one dużo więcej cukru, a co za tym idzie, kalorii, niż zwykłe ziemniaki.

#Świeżo wyciskane soki

Soki ze świeżych warzyw i owoców są niezwykle zdrowe. Jednak należy pamiętać o tym, że do uzyskania 1 szklanki soku często trzeba wykorzystać pół kg owoców lub warzyw. Cały cukier ląduje w naszej szklance. Dlatego najlepiej jest przygotowywać soki tylko z warzyw, które mają mało kalorii.

Zdjęcie Chcesz rzucić zbędne kilogramy? Lepiej unikaj tych owoców i warzyw #3
Źródło: http://janeshealthykitchen.com/fruits-fructose-fat/
następna inspiracja
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja