Jak czarna marchew wpływa na organizm?


                    Jak czarna marchew wpływa na organizm?
08Mar

Czarna marchew zaczyna być coraz bardziej popularna i coraz częściej możemy znaleźć ją w dobrych warzywniakach. Choć spożywana była już od tysięcy lat, przez ostatni okres nie widywało się jej tak często.

Czarna marchew, zwana także fioletową uznawana jest za superfood, które na niezwykle pozytywny wpływ na zdrowie. Swoje właściwości zawdzięcza sporej dawce antocyjanów, które odpowiadają również za kolor warzywa oraz innym substancjom w niej zawartym.

#Czarna marchew na odchudzanie

Warzywo to zawiera bardzo mało kalorii i można spożywać je na surowo jak i po obróbce termicznej. Zawiera dużą ilość błonnika, który przyczynia się prawidłowej pracy jelit i daje uczucie sytości na dłużej. Obniża również poziom cukru we krwi oraz oczyszcza jelita ze złogów i toksyn. Te wszystkie czynniki przyczyniają się do szybszej utraty masy podczas odchudzania.

#Zdrowie

Substancja ta zmniejsza cholesterol i wykazuje właściwości antynowotworowe. Dodatkowo reguluje poziom cukru we krwi. Jest to przeciwutleniacz, dlatego działa ochronnie na naczynia krwionośnie i komórki. Przyczynia się to do spowolnienia starzenia organizmu.

#Żylaki

Antocyjany pomogą również pozbyć się żylaków. Dzieje się tak dlatego, że zawierają właściwości przeciwzapalne i ułatwiają przepływ krwi w organizmie.

Czarną marchew najlepiej spożywać w formie koktajlu z innymi warzywami lub owocami.

#Przepis na koktajl oczyszczający z czarną marchwią:

-2 czarne marchewki

-Sok z połowy cytryny

-Szczypta startego imbiru

-Pół grejpfruta

Marchew dokładnie umyj, a grejpfruta obierz. Podziel oba składniki na mniejsze części i dokładnie zmiksuj. Dodaj imbir oraz cytrynę i jeśli jest taka potrzeba dodaj wodę niegazowaną.

Zdjęcie Jak czarna marchew wpływa na organizm? #1

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja