10 powodów, dla których powinieneś zacząć pić wodę z cytryną


                    10 powodów, dla których powinieneś zacząć pić wodę z cytryną
10Gru

Woda jest źródłem życia, a dodatkowo z cytryną, jest bogatym źródłem witaminy C. Witamina C zimą to ochrona przed przeziębieniem i dodatkowy zapas składników odżywczych niezbędnych dla Twojego organizmu, a latem do doskonałe nawodnienie Twojego organizmu, a także odświeżenie organizmu.

Picie wody z cytryną ma wiele zalet, część jest uzasadniona naukowo, a pozostałe są weryfikowane przez użytkowników, którzy regularnie stosują tę metodę w celu detoksykacji organizmu i zapewnienia mu prawidłowego funkcjonowania.

Jak przygotować naprawdę dobrą wodę z cytryną?

Wystarczy szklanka przegotowanej lub mineralnej niegazowanej wody, do której wciśniesz sok z połowy cytryny. Wystarczy zamieszać i masz napój gotowy. Dodatkowo możesz dodać miętę, miód, cynamon, imbir, alternatywnie sprawdź, jak sporządzona mikstura będzie smakować z sokiem malinowym lub bardziej egzotycznymi składnikami takimi jak kiwi lub mango.

Zdjęcie 10 powodów, dla których powinieneś zacząć pić wodę z cytryny #1

Nie musisz się zastanawiać nad temperaturą wody z cytryną, ponieważ nie ma to znaczenia.

A kiedy najlepiej pić wodę z cytryną? I dlaczego?


1. Specjaliści twierdzą, że aby osiągnąć zadowalający efekt, należy stosować napój przynajmniej przez 2 tygodnie.
2. Szklanka wody z cytryną to tylko 9 kcal i zapewnienie 25% zapotrzebowania na witaminę C.
3. Woda z cytryną zawiera przeciwutleniacze, pomaga pozbyć się kamieni nerkowych, doskonale nawadnia i pomaga utrzymać odpowiednią wagę. Jest niezbędna w procesie odchudzania, ponieważ powoduje uczucie sytości i nie odczuwasz głodu.

Zdjęcie 10 powodów, dla których powinieneś zacząć pić wodę z cytryny #2
4. Regularne picie wody z cytryną wspomaga procesy trawienne.
5. Zwiększona moczopędność umożliwia szybkie usuwanie toksyn z Twojego organizmu.
6. Woda z cytryną to także poprawa pamięci i koncentracji, ze względu na lepszą zdolność skupienia uwagi i szybsze procesy myślowe.
7. Zapewnia Twojemu organizowi lepsze nawodnienie, które zdecydowanie poprawia procesy myślowe i powoduje lepszą koncentrację.
8. Woda z cytryną to także podpowiednia kondycja organizmu oraz piękny wygląd skóry dzięki odpowiedniemu nawodnieniu oraz dostarczeniu organizmowi najpotrzebniejszych mikroelementów oraz składników odżywczych.
9. To również efektywniejsza pracazarówno fizyczna, jak i umysłowa.
10. Jest najtańszym dostępnym detoksem dla organizmu.
Nie od dziś wiadomo, że woda z cytryną jest najlepsza na oczyszczenie organizmu z zalegających pozostałości po przemianie materii.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja