Tajemnicze właściwości IMBIRU! Od teraz zawsze będziesz dodawać do herbaty!


                    Tajemnicze właściwości IMBIRU! Od teraz zawsze będziesz dodawać do herbaty!
28Paź

Imbir w polskiej kuchni nie jest tak popularny i wszechobecny jak np. w Azji. Kojarzy nam się przede wszystkim z przyprawą dodawana do piwa i ciasteczek. Do niedawna mogliśmy go kupić jedynie w sproszkowanej formie, jednak obecnie bez problemu dostaniemy świeży korzeń imbiru w niewygórowanej cenie. Wszyscy, zatem możemy skorzystać z jego cudownych właściwości.

Zdjęcie Tajemnicze właściwości IMBIRU! Od teraz zawsze będziesz dodawać do herbaty! #1

Mdłości

Często stosowany jest w leczeniu choroby lokomocyjnej. Hamuje wymioty, łagodzi nudności i wzmaga apetyt. Można używać go do zapobiegania wymiotom po narkozie, chemioterapii, u kobiet w ciąży.

Trawienie

Olejek eteryczny zawarty w kłączu imbiru pomoże w zaburzeniach trawienia. Działa żółciopędnie i rozkurczowo, pobudza wydzielanie soku żołądkowego i leczy wzdęcia.

Zdjęcie Tajemnicze właściwości IMBIRU! Od teraz zawsze będziesz dodawać do herbaty! #2

Stany zapalne

Dzięki działaniu przeciwzapalnemu leczy przeziębienie i przynosi ulgę w bólach stawów mięśni, a nawet zębów. Dzięki substancjom przeciwzapalnym, które zawiera, wchodzi w skład maści plastrów rozgrzewających.

Bóle

Pomaga łagodzić bóle miesiączkowe i pierwsze oznaki PMS. Regularnie stosowany może nawet pomóc w bólach migrenowych, zmniejszając częstość i ilość ataków.

Zdjęcie Tajemnicze właściwości IMBIRU! Od teraz zawsze będziesz dodawać do herbaty! #3

Bakterie

Wykazuje działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i hamujące rozwój pasożytów. Z powodzeniem może być stosowany do dezynfekcji.

Cukrzyca

Przyjmowanie imbiru zwiększa wydzielanie insuliny, a także wrażliwość organizmu na jej działanie. Produkty zawierające imbir obniżają poziom cukru i są polecane osobom w stanach przedcukrzycowych.

Zdjęcie Tajemnicze właściwości IMBIRU! Od teraz zawsze będziesz dodawać do herbaty! #4

Krążenie

Wpływa korzystnie na krążenie krwi, rozgrzewając cały organizm. Zmniejsza agregację płytek krwi, co zmniejsza możliwość powstawania zakrzepów i zmniejsza ryzyko powstawania w przyszłości chorób sercowo-naczyniowych.

Jama ustna

Imbir ma działanie odkażające i odświeżające. Wspomaga leczenie infekcji jamy ustnej, łagodzi ból gardła i pozostawia przyjemny zapach.

Zdjęcie Tajemnicze właściwości IMBIRU! Od teraz zawsze będziesz dodawać do herbaty! #5

Nowotwory

Najnowsze badania wskazują na to, że niektóre składniki zawarte w imbirze mogą hamować rozwój komórek nowotworowych.

Mózg

Imbir poprzez poprawienie ukrwienia mózgu wpływa na zwiększenie wydajności umysłowej i koncentracji. Ponadto imbir ma właściwości uspakajające.

Zdjęcie Tajemnicze właściwości IMBIRU! Od teraz zawsze będziesz dodawać do herbaty! #6

Woda w organizmie

Olejek eteryczny zawarty w imbirze ma działanie moczopędne, dzięki czemu działa pozwoli nam na pozbycie się wody z organizmu i zmniejszy obrzęki.

Płodność

Spożywanie imbiru korzystnie wpływa na poprawienie, jakości nasienia u mężczyzn – ilości plemników i ich ruchliwości. Długotrwałe jego przyjmowanie zwiększa także poziom testosteronu.

Zdjęcie Tajemnicze właściwości IMBIRU! Od teraz zawsze będziesz dodawać do herbaty! #7

W trosce o własne zdrowie nie pozostaje nam nic innego jak przywitanie imbiru na stałe w swojej kuchni. Pomysłów na jego użycie jest wiele, zaczynając od zupy poprzez zapiekankę, a kończąc na herbacie.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja