Masz cellulit? Nie jesteś na niego skazana! Sprawdź, jak z nim walczyć

Masz cellulit? Nie jesteś na niego skazana! Sprawdź, jak z nim walczyć
28Cze

Tzw. pomarańczowa skórka to zmora kobiet w XXI wieku. Chude, grube, wszystkie mogą posiadać cellulit, nie ma zasady. Siedzący tryb życia, używki i nałogi, to kilka z przyczyn powstawania cellulitu. Zobacz, jak sobie z nim radzić.

Zdjęcie Masz cellulit? Nie jesteś na niego skazana! Sprawdź, jak z nim walczyć #1

Dieta

Po pierwsze i najważniejsze - DIETA! W dużej mierze to przez nią powstaje cellulit. Staraj się wykluczyć z jadłospisu przetworzone produkty. Jedz owoce i warzywa,unikaj kawy, papierosów, alkoholu, pij dużo wody. Ogranicz także tłuszcze zwierzęce, sól i cukier. Z biegiem czasu to naprawdę może Ci pomóc w tej nierównej walce.

Ćwiczenia

Siedzący tryb życia bezwzględnie prowadzi do powstawania cellulitu. Jeśli pracujesz w biurze, koniecznie po pracy uprawiaj jakikolwiek rodzaj aktywności fizycznej. Ćwiczenia na siłowni, joga, rower, rolki, wszystko jest lepsze niż całodzienne siedzenie. Cellulit powstaje w miejscach, gdzie mamy najwięcej tłuszczu. Pozbądź się go!

Masaże

Okazuje się, że masaż może być pomocny w walce z cellulitem. Salony kosmetyczne oferują wachlarz zabiegów polegających na masowaniu i wcieraniu specyfików do skóry. Jednak takich zabiegów trzeba wykonać wiele, a są bardzo drogie. Na szczęście, możesz zrobić sobie masaż sama w warunkach domowych. Są przeznaczone do tego specjalne narzędzia, w niewielkich cenach. Aby zobaczyć poprawę, musisz to robić regularnie.

Chińskie bańki

Endermologia, czyli masaż chińskimi bańkami to jeden z najlepszych domowych sposób na walkę z cellulitem. Bańki można kupić w aptece, do zabiegu będzie również potrzebna oliwka. Czynność jest bolesna, dlatego należy zaczynać od małych powierzchni skóry. Zabieg wykonywany codziennie przez 3 tygodnie da Ci już zauważalne efekty. Niestety nie wszyscy mogą z tego korzystać, osobom z cerą naczyniową i z widocznymi żylakami nie zaleca się korzystania z baniek.

Zdjęcie Masz cellulit? Nie jesteś na niego skazana! Sprawdź, jak z nim walczyć #2

Kremy i balsamy antycellulitowe

Takie specyfiki powinny być stosowane jedynie jako wsparcie do innych zabiegów, owszem, może nawilżyć skórę, ale samo wcieranie kremu nic nie pomoże, pomimo obietnic, które słyszymy w reklamach.

Samoopalacz

Nie jest to sposób na walkę z cellulitem, ale samoopalacz zmniejsza jego widoczność. Ciemniejsza skóra zamaskuje odrobinę Twój problem. Jeśli jedziesz na wakacje i potrzebujesz natychmiastowego efektu, sprawdź!

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ