Masz takie znamię na ręce? Nie jesteś jedyna! Już wiadomo, co ono oznacza

Masz takie znamię na ręce? Nie jesteś jedyna! Już wiadomo, co ono oznacza

Kobiety na całym świecie zainteresowały się postem udostępnionym na Twitterze Aaryn Whithley. Podzieliła się ona zdjęciem swojego znamienia. Szybko okazało się, że wiele kobiet na całym świecie ma bardzo podobne znamię!

Zdjęcie Masz takie znamię na ręce? Nie jesteś jedyna! Już wiadomo, co ono oznacza #1

Kobiet z całego świata, które dopatrzyły się u siebie takiego samego znamienia zaczęły rozmawiać ze sobą na różnych forach. Snuły spekulacje, o co może chodzić i dlaczego każda z nich ma taki sam szczegół na przedramieniu. Odpowiedź okazała się bardziej prozaiczna, niż myślały.

Pieprzyk na przedramieniu

Kobiet zaczęły dzielić się między sobą zdjęciami swojego przedramienia. Okazało się, że wszystkie mają na przedramieniu pieprzyk. Dziewczyny nieźle się zdziwiły i zaczęły się zastanawiać, czy rzeczywiście pieprzyki te pojawiają się w tym miejscu u wszystkich kobiet. Co ciekawe, rzeczywiście dotyczy to ogromnej ilości kobiet.

Zdjęcie Masz takie znamię na ręce? Nie jesteś jedyna! Już wiadomo, co ono oznacza #2
Źródło:https://twitter.com/aarynwhitley/status/1131302034194554881

Jak to wyjaśnić?

Pomimo wielu teorii spiskowych, odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka fascynująca. Okazuje się, że jest to po prostu wynik tego, iż przedramiona są jedną z tych części ciała, które najczęściej eksponujemy na działanie promieni słonecznych. Nic więc dziwnego w tym, że wiele kobiet (ale też mężczyzn) ma na przedramieniu mniej lub więcej małych pieprzyków.

Pieprzyki powstają bowiem skutek działania promieni UV na naszą skórę. Promienie UV aktywują się melanocyty obecne w naszej skórze, które z kolei wzmagają produkcję melaniny - barwnika. Tak właśnie powstaje opalenizna. Czasem jednak barwnik nierównomiernie rozkłada się na naskórku i wtedy pojawiają się pieprzyki.

Zagadka rozwiązana!

Agnieszka

Polecane