Te produkty wydają się zdrowe, ale wcale nie są! Lepiej nie karmić tym dzieci

Te produkty wydają się zdrowe, ale wcale nie są! Lepiej nie karmić tym dzieci
17Lip

Żywienie w pierwszych etapach rozwoju człowieka jest niezwykle istotne. To, co podajemy naszym dzieciom teraz, będzie miało wpływ na ich przyszłe życie. Nawyki żywieniowe, które wypracowaliśmy sobie w dzieciństwie, zazwyczaj zostają z nami do końca życia. Warto więc już w pierwszych latach życia dziecka unikać karmienia go niezdrową żywnością.

Zdjęcie Te produkty wydają się zdrowe, ale wcale nie są! Lepiej nie karmić tym dzieci #1

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie powinniśmy karmić dzieci fast foodem, czy innymi szkodliwymi produktami. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy z tego, że to, czym karmimy dzieci każdego dnia również jest niezdrowe. O jakich produktach mowa?

Soki

Większość soków w sklepach nie jest robiona z owoców, a z syropów owocowych napakowanych konserwantami. W sokach w kartonie znajdziemy również mnóstwo cukru, który jest główną przyczyną dziecięcej otyłości. Warto również wspomnieć o tym, że młody organizm bardzo potrzebuje odpowiedniego nawodnienia. Niestety, soki owocowe nie nawadniają organizmu, ponieważ są „posiłkiem” a nie płynem. Jak najczęściej powinniśmy więc podawać dziecku zwykłą niegazowaną wodę, a soki w kartonie możemy zastąpić owocami lub samodzielnie wyciśniętym z nich sokiem.

Winogrona

Małe dzieci nie powinny jeść zbyt dużej ilości winogron. Przede wszystkim dlatego, że winogrona powodują wzdęcia. Jednak nie tylko dlatego. Owoce te zawierają dość duża dawkę cukru. Lepiej sięgnąć więc po truskawki, które zawierają błonnik i mają o wiele mniej cukru.

Zdjęcie Te produkty wydają się zdrowe, ale wcale nie są! Lepiej nie karmić tym dzieci #2

Jogurty

Nie ma nic szkodliwego w jogurcie naturalnym z dodatkiem owoców. Jednak to, co znajdujemy na sklepowych półkach nie ma z tym nic wspólnego. Smakowe jogurty zawierają jogurt, w którym nie znajdziemy już żywych kultur bakterii, które są bardzo cenne. Nie znajdziemy w nich również owoców, a jedynie barwniki, konserwanty i owocowe aromaty. Lepiej więc kupić jogurt i owoce osobno i połączyć je z miseczce. Dzieciom starszym niż dwa lata możesz dodać również trochę miodu, aby jogurt stał się słodszy.

Miód w pierwszych dwóch latach życia

Dzieciom do drugiego roku życia nie powinniśmy podawać miodu. Miód jest silnie alergizujący na tym etapie życia i może powodować silne reakcje, takie jak ból brzucha i wykwity.

Popularne płatki śniadaniowe

Płatki śniadaniowe kochane są przez nasze dzieci. Przede wszystkim dlatego, że są słodkie, czyli napakowane masą cukru. Nie jest to najlepszy wybór na początek dnia dla malucha.

następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja