Poznaj 7 niezwykłych właściwości CZERWONEGO WINA


                    Poznaj 7 niezwykłych właściwości CZERWONEGO WINA
22Mar

Czerwone wino chętnie spożywane jest na całym świecie. Stanowi ono jeden z najpopularniejszych napojów alkoholowych. Dobrze się składa, ponieważ czerwone wino jest również najzdrowsze ze wszystkich alkoholi.

Wino wykazuje cenne właściwości jednak tylko wtedy, kiedy spożywamy je z umiarem.

7 powodów, dla których warto pić czerwone wino

Zdjęcie Poznaj 7 niezwykłych właściwości CZERWONEGO WINA #1
fot. shutterstock

Najcenniejszym składnikiem czerwonego wina jest resweratrol – silny antyoksydant. Substancja ta pomaga chronić komórki całego organizmu przed działaniem wolnych rodników. Tym samym spowalnia starzenie się organizmu oraz zapobiega powstawaniu nowotworów. To właśnie w czerwonym winie znajdziemy najwięcej resweratrolu.

#Zapobieganie depresji

Osoby, które są podatne na depresję (depresja występuje w rodzinie, lub często doznają stanów depresyjnych) powinny sięgać po czerwone wino w rozsądnych ilościach. Czerwone wino wspomaga produkcję endorfiny i serotoniny, które odpowiadają za dobry nastrój.

#Zdrowie układu oddechowego

Czerwone wino, dzięki zawartości resweratrolu, wspiera układ oddechowy poprzez wzmacnianie jego barier ochronnych. Działa ono również przeciwzapalnie i oczyszczająco na drogi oddechowe.

Zdjęcie Poznaj 7 niezwykłych właściwości CZERWONEGO WINA #2
fot. shutterstock

#Zdrowie serca

Alkohol jest największy wrogiem zdrowego serca, kiedy go nadużywamy. Jednak 4-5 kieliszków czerwonego wina w tygodniu dają skutek odwrotny – dbają i chronią serce i układ krążenia. Antyoksydanty zapobiegają gromadzeniu się cholesterolu w tętnicach, co zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu chorób.

#Spowalnia starzenie

Antyoksydanty chronią komórki przed działaniem wolnych rodników. Dzięki temu organizm zachowuje młodość na dłużej.

#Dodaje energii

Czerwone wino poprawia układ krążenia oraz dotlenienie komórek. Dzięki temu każdy mięsień w naszym ciele ma więcej energii, mózg jest bardziej dotleniony, a przez to sprawniej pracuje. To wszystko sprawia, że mamy o wiele lepsze samopoczucie.

#Pomoc dla układu moczowego

Czerwone wino działa moczopędnie, dzięki czemu nerki oraz pęcherz oczyszczają się z zanieczyszczeń. Usuwa ono również bakterie, które odpowiedzialne są za uciążliwe infekcje dróg moczowych.

Zdjęcie Poznaj 7 niezwykłych właściwości CZERWONEGO WINA #3
fot. shutterstock

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja