Maść cynkowa – HIT z apteki za kilka złotych!


          Maść cynkowa – HIT z apteki za kilka złotych!
14Lis

Maść cynkowa stosowana jest w leczeniu zmian skórnych od lat. Jest to skuteczna, ale nieinwazyjna metoda łagodzenia problemów związanych z trądzikiem, wypryskami, czy oparzeniami. Zalecana jest ona w przypadku stanów zapalnych skóry, a nawet w przypadku lekkich otarć naskórka. Jej właściwości sprawiają, że skóra o wiele szybciej się goi i regeneruje, a zmiany znikają w mgnieniu oka.

Czym jest maść cynkowa?

Maść/pasta cynkowa jest lekiem, który ma działanie osłaniające, ściągające i wysuszające. Krótko mówiąc, przyczynia się ona do szybkiego gojenia się zmian na skórze. Maść ta zawdzięcza swoje działanie zawartości tlenku cynku, który doskonale pielęgnuje i poprawia wygląd skóry.

Kiedy należy stosować maść z cynkiem?

Zdjęcie Maść cynkowa – HIT z apteki za kilka złotych! #1

Maść z cynkiem doskonale łagodzi trądzik, wypryski, stany zapalne skóry (np. atopowe zapalenie skory) i wiele innych niedoskonałości skórnych. Szczególnie dobrze sprawdza się przy cerze tłustej ze skłonnością do trądziku. Warto jednak pamiętać, że maść należy stosować punktowo – bezpośrednio na zmienione miejsce.

Czym charakteryzuje się maść cynkowa?

Maść cynkowa nie ma zapachu i nie wchłania się w skórę. Warto stosować ją na noc. Wystarczy, że na oczyszczoną skórę nałożysz punktowo maść na każdą zmianę i pójdziesz spać. Rano stan skóry powinien być o wiele lepszy. Dodatkową zaletą tej maści jest bardzo niska cena i dostępność – znajdziesz ją w każdej aptece.

Maść cynkowa z kwasem salicylowym

Doskonałym rozwiązaniem na liczne problemy skórne jest również maść cynkowa z dodatkiem kwasu salicylowego. Taka maść doskonale odkaża, łagodzi pieczenie oraz swędzenie.

Jak stosować maść cynkową?

Maść cynkową należy nakładać na zmienione chorobowo miejsca. Można również zwiększyć jej działanie w przypadku, kiedy problem jest poważniejszy. Wtedy warto nałożyć grubą warstwę maści na skórę i założyć opatrunek. Ze względu na fakt, że maść cynkowa jest tłusta i ciężka, najlepiej stosować ją na noc.

UWAGA: maść cynkową należy stosować punktowo, szczególnie w przypadku trądziku. Nie wolno smarować nią całej twarzy lub dużego obszaru na innej części ciała.

Zdjęcie Maść cynkowa – HIT z apteki za kilka złotych! #2


Kiedy nie należy stosować maści cynkowej?

W niektórych przypadkach maść cynkowa może przynieść więcej szkód niż pożytku. Nie wolno sięgać po nią na przykład w przypadku:

 • otwartych sączących się ran (skuteczna natomiast w przypadku lekkich otarć),
 • ostrych stanów zapalnych skóry,
 • nadwrażliwości na cynk lub którykolwiek ze składników maści,
 • na skórę dzieci i niemowląt.

Ceny maści wahają się od kilku do kilkunastu złotych. Te droższe wersje zawierają często kwas salicylowy jako dodatek, który sprawia, że maść jest jeszcze bardziej skuteczna. Dodatkowo, kwas salicylowy dostarcza również działanie odkażające, wskazane w walce z trądzikiem.następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja