Jak przestać obgryzać paznokcie?

Jak przestać obgryzać paznokcie?
23Maj

Masz ten nawyk? Obgryzasz paznokcie ze stresu albo z nudów. Jest to problem, paznokcie wyglądają brzydko, są zdeformowane, masz na palcach bolesne rany, lecz mimo to, nie możesz przestać. Nawyk ten nie tylko źle wpływa na atrakcyjność, lecz może też wywołać infekcje i jest przyczyną kompleksów oraz wstydu. Chyba nie chcesz mieć wszystkich zdjęć z wakacji z rękami w kieszeni?

Zdjęcie Jak przestać obgryzać paznokcie? #1
Fot. http://www.dagens.dk/sundhed/bider-du-negle-s%C3%A5-er-du-sikkert-perfektionist

Jak sobie z tym poradzić i przestać obgryzać paznokcie?

#1. Podejmij decyzję, że koniec z obgryzaniem paznokci. Jesteś świadoma problemu i chcesz go zwalczyć. Wyznacz datę w kalendarzu. Powiedz bliskiej osobie o swojej decyzji, aby mogła Cię wspierać.

#2. Znajdź motywację. Wypisz sobie na kartce wszystkie plusy z posiadania ładnych, zadbanych paznokci. Wywieś tę listę na lodówce lub w innym widocznym miejscu. Niech motywuje Cię do walki z nawykiem. Może to być np.:

- nie będę się wstydzić pokazywać ręce,
- chętnie będę się witać, podawać innym dłoń,
- będę robić lepsze pierwsze wrażenie,
- nie będę się już krępować wzroku osób, które widziały, jak obgryzam paznokcie,
- będę mogła używać lakierów do paznokci, cieszyć się pięknymi dłońmi.

#3. W aptece dostępne są specjalne bezbarwne lakiery i żele do paznokci (gorzki paluszek lub gorzki pazurek). Mają obrzydliwy smak i właśnie o to chodzi, aby utrudniały obgryzanie paznokci.

Zdjęcie Jak przestać obgryzać paznokcie? #2
Fot. http://sanevita.pl/artykul/obgryzanie-paznokci-jak-przestac/

#4. Zacznij dostarczać organizmowi więcej wapnia i magnezu. Twoja płytka paznokciowa zapewne nie prezentuje się dobrze i wymaga wzmocnienia oraz regeneracji.

#5. Jesteś przyzwyczajona do tego, że ciągle ruszasz szczęką i odczuwasz jakiś smak. Do tej pory był to smak tkanki zrogowaciałej. Znajdź sobie zastępstwo na podjadanie! Może nim być:

- żucie gumy,
- podjadanie słonecznika,
- suszonych owoców,
- mini marchewek.

#6. Myśl, co robisz. Kontroluj się. Kiedy palce znowu powędrują w kierunku ust – zatrzymaj je, nie daj się nawykowi. Jeśli łapiesz się na obgryzaniu zastosuj taką sztuczkę:

- nałóż sobie na nadgarstek gumkę recepturkę,
- za każdym razem kiedy przyłapiesz siebie na obgryzaniu, naciągnij gumkę i strzel z niej,
- to może wydawać się nieco drastyczne, jednak chodzi o uważność i wywołanie u siebie reakcji hamulcowej – zatrzymanie się zanim paznokcie trafią do ust.

#7. Używaj pilniczka do paznokci. Kremuj skórki. Kiedy paznokcie zaczną już powoli odrastać, wypiłuj je lekko, nadaj im półokrągły kształt. Z zapuszczaniem dłuższych poczekaj, aż płytka się zregeneruje a paznokcie będą twardsze.

Bądź cierpliwa i konsekwentna, a to się opłaci!

Zdjęcie Jak przestać obgryzać paznokcie? #3
Fot. http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,105912,12824840,Obgryzanie_paznokci_zaburzeniem_psychicznym_.html
następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ