Jak poprawnie wykonać demakijaż?

Jak poprawnie wykonać demakijaż?

Demakijaż jest bardzo ważnym elementem pielęgnacji twarzy. Dobrze wykonany sprawia, że nasza skóra jest promienna, stosowanie kremu jest bardziej efektywne, a nałożony później makijaż dłużej się utrzymuje na twarzy.

Demakijaż należy rozpocząć od okolic oczu, dokładnie zmywamy tusz oraz cienie do powiek. Skóra powiek jest niezwykle delikatna i cienka, dlatego musimy postępować z nią ostrożnie. Nie można trzeć wacikiem oczu, ponieważ może to spowodować wypadanie rzęs oraz naciąganie skóry. Najlepszym sposobem jest przyłożenie nasączonego wacika do skóry powiek i odczekać parę sekund, żeby kosmetyki się rozpuściły. Musimy pamiętać, aby przesuwać wacik zawsze rozpoczynając od wewnętrznego kącika w stronę zewnętrznego. Eyeliner i cienie zmywamy ruchami poziomymi, natomiast tusz pionowymi.

Żeby oczyścić skórę twarzy możemy użyć mleczka, kremu, żelu lub pianki. Mleczka lub krem nakładamy na suchą twarz palcami i masujemy okrężnymi ruchami. Żel lub piankę oczyszczającą nakłada się na twarz wilgotną. Na koniec przecieramy twarz wacikiem nasączonym tonikiem dopasowanym do rodzaju cery.

Każdy ma inną cerę, więc potrzebuje innego rodzaju pielęgnacji, a więc odpowiednio dobranych kosmetyków.

Cera sucha wymaga bardzo delikatnych, nawilżających mleczek, kremów, czy śmietanek. Stosowanie żeli oczyszczających nie jest wskazane, ze względu na to, że wysuszają dodatkowo skórę twarzy.

Cera tłusta potrzebuje dokładnego oczyszczenia, więc powinno się do niej stosować produkty oczyszczające, antybakteryjne i matujące. Produkty na bazie alkoholu nie są wskazane ponieważ wysuszają mocno skórę i powodują zwiększoną produkcję łoju.

Cera mieszana wymaga specjalnej pielęgnacji. Do tego typu skóry należy wybierać odtłuszczające produkty nawilżająco-matujące, a do oczyszczania stosować płyny micelarne i beztłuszczowe mleczka.

Do cery normalnej można stosować lekkie i nawilżające mleczka i żele.

Ewelina

true

Polecane