Mycie włosów raz w tygodniu wystarczy? Tak! Wykorzystaj ten trik


          Mycie włosów raz w tygodniu wystarczy? Tak! Wykorzystaj ten trik
18Maj

Każdy z nas ma swoje zasady i przyzwyczajenia. Dotyczą one również higieny osobistej, a dokładniej mycia włosów i skóry głowy. Jedni robią to codziennie, inni starają się rzadziej. Zdania na temat są podzielone, jednak każdy myje włosy według własnego uznania. Jest to dodatkowy obowiązek, który niektórzy woleliby odsunąć w czasie.

Zdjęcie Mycie włosów raz w tygodniu wystarczy? Tak! Wykorzystaj ten trik #1


Pomysł z TicTok

Takim osobom z pomocą przyszła TikTokerka @Annatocks. Na swoim krótkim filmiku pokazała ona, jak wyglądają jej włosy po 7 dniach od umycia szamponem. Tak rzadkie mycie zawdzięcza ona swojej nietypowej płukance, która potrafi zdziałać cuda na włosach. Kobieta przyznała, że dzięki niej myje włosy co siedem dni.

Jej autorska płukanka składa się tylko z 3 składników, które można znaleźć w każdej kuchni. Do zrobienia płukanki należy przygotować:

 • szklankę gorącej wody,
 • 1 łyżeczkę sody oczyszczonej,
 • 1 łyżeczkę octu jabłkowego.

Wszystko należy wymieszać i zastosować podczas mycia głowy.

Zdjęcie Mycie włosów raz w tygodniu wystarczy? Tak! Wykorzystaj ten trik #2

Sposób użycia płukanki

Żeby uzyskać lepszy efekt lub zbliżony do tego, jaki ona posiada, należy zastosować metodę mycia włosów w 10 krokach. Cały proces trwa dłużej, jednak możliwe, że jest wart swojego czasu, skoro włosy można po nim myć tylko raz w tygodniu. Na sam początek autorka nagrania zachęca, aby porządnie rozczesać włosy na całej długości. Następnie należy je mocno zmoczyć i nanieść na nie płukankę, którą po kilku minutach należy spłukać.

W kolejnym kroku należy umyć włosy zwykłym szamponem i również go spłukać. Ten zabieg wykonujemy dwukrotnie. Później nakładamy odżywkę na jeszcze wilgotne końcówki i suszymy włosy, ale tylko u nasady. Reszta włosów może wyschnąć w swoim tempie. Cały proces nie jest trudny, a gdy wejdzie już w nawyk, to staje się wręcz przyjemnością.
następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja