TROSKLIWA PIELĘGNACJA MALUSZKA PROSTO Z SERCA NATURY


                    TROSKLIWA PIELĘGNACJA MALUSZKA PROSTO Z SERCA NATURY
23Paź

Skóra niemowlęcia i małego dziecka różni się od skóry osoby dorosłej. Jest bardzo cienka, sucha i wrażliwa. Ze względu na swoją niedojrzałość, nie chroni tak skutecznie przed czynnikami zewnętrznymi. Substancje, które nie wywołują podrażnień u rodziców, mogą przyczyniać się do zmian skórnych u dziecka.

Wybierając preparaty dla najmłodszych, należy pamiętać, że źle dobrana pielęgnacja stwarza zagrożenie dla ochronnej warstwy lipidowej, powoduje nadmierne wysuszenie skóry i w konsekwencji uszkodzenie bariery naskórka.

Dlatego skóra dziecka wymaga niezwykle delikatnej pielęgnacji! To właśnie za jej pomocą niemowlak poznaje świat i odbiera bodźce zewnętrzne, a dotyk rodzica pomaga mu uspokoić się i czuć bezpiecznie. Aby uniknąć problemów skórnych u maluszka należy pamiętać o kilku zasadach w jego codziennej pielęgnacji. Kąpiel noworodków i niemowląt nie powinna być zbyt długa, maksymalnie kilka minut,
a woda w wanience nie może być za ciepła. Po kąpieli skórę dziecka należy dokładnie osuszyć ręcznikiem, po czym użyć odpowiedniego kosmetyku. Pielęgnację po kąpieli warto połączyć z masażem małego ciałka J. Dotyk jest najprostszą, najbardziej podstawową formą kontaktu z maluszkiem i ma bardzo duże znaczenie dla budowania prawidłowej relacji między rodzicem, a dzieckiem. Pozornie zwykłe nawilżanie po kąpieli może stać się prawdziwym rytuałem!

Do masażu doskonale sprawdzi się AKSAMITNA OLIWKA PIELĘGNACYJNA MomMe, którą stworzono specjalnie dla najdelikatniejszej skóry na świecie, skóry naszych dzieci. Uzyskana wyłącznie
z naturalnych składników jest bardzo wygodna w użyciu. Dzięki konsystencji delikatnego żelu nigdy się nie rozlewa. Jest hipoalergiczna, lekka i dobrze się wchłania, pozwala skórze oddychać. Stworzona według naturalnej receptury, swoją praktyczną konsystencję zawdzięcza innowacyjnej substancji pozyskiwanej z manioku. Najwyższej jakości oleje i składniki aktywne gwarantują szerokie spektrum działania oraz intensywną pielęgnację nawet bardzo suchej i wrażliwej skóry. Bazę oliwki stanowią certyfikowane oleje: sezamowy, słonecznikowy, arbuzowy, babassu, makadamia, ze słodkich migdałów i z pestek winogron. Dostarczają one skórze cennych kwasów tłuszczowych, witamin, minerałów
i antyutleniaczy. Działają odżywczo i łagodząco, zapewniają optymalne natłuszczenie i nawilżenie. Oliwka została wzbogacona regenerującą witaminą E, łagodzącym bisabololem oraz roślinnym kompleksem biolipidów, który uzupełnia braki w barierze ochronnej naskórka. Może być stosowana do krótkiego masażu lub codziennej pielęgnacji skóry całego ciała, a także włosów i głowy (zapobieganie ciemieniusze).

Pomasuj AKSAMITNĄ OLIWKĄ PIELĘGNACYJNĄ MomMe malutkie plecki, rączki i brzuszek. Posmaruj delikatną główkę. Skóra Twojego Skarba stanie się tak gładziutka, że nie będziesz mogła przestać jej całować...

A gdy maleństwo jest tak delikatne i kruche jak baśniowa Calineczka, jego skóra wyjątkowo wrażliwa
i skłonna do podrażnień, potrzebuje najdelikatniejszej pielęgnacji! Naturalne składniki ZIOŁOWEGO MASEŁKA PIELĘGNACYJNEGO MomMe - w najsubtelniejszy sposób pielęgnują i chronią skórę naszych kruszynek. Otwierając ziołowe masełko od MomMe, możemy mieć pewność, że w środku znajdują się najcenniejsze z cennych ekstrakty: z zielonej herbaty, słonecznika, lukrecji i rumianku czy rozmarynu. Wystarczy jedna aplikacja, aby na skórze stworzyć ochronną i pielęgnacyjną powłoczkę.
Multi-funkcyjne ziołowe masełko polecane jest do pielęgnacji szczególnie wrażliwej skóry twarzy i ciała. Zawiera opatentowane kompleksy o klinicznie potwierdzonej skuteczności. Dzięki zawartości innowacyjnego Cellike i bioaktywnego kompleksu 7 ziół, ZIOŁOWE MASEŁKO PIELĘGNACYJNE błyskawicznie łagodzi objawy zapalne, podrażnienia i zaczerwienienia. Wzmacnia naturalne mechanizmy obronne skóry, chroni ją przed wpływem zanieczyszczonego powietrza, słońca oraz chemicznych czynników drażniących. Szczególnie polecane dla dzieci zmagających się z atopowym zapaleniem skóry, mikrouszkodzeniami, podrażnieniami oraz uciążliwym swędzeniem. Puszysta konsystencja tworzy na skórze biologiczny opatrunek, który pozwala skórze na szybszą i w pełni naturalną regenerację. Dogłębnie i długotrwale nawilża skórę.

Teraz możemy otoczyć małe Calineczki i Królewiczów kompleksową ziołową opieką!

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja