5 witamin, dzięki którym twoje włosy zaczną rosnąć jak szalone!

5 witamin, dzięki którym twoje włosy zaczną rosnąć jak szalone!
12Kwi

Sklepowe odżywki i maski nigdy nie doprowadzą naszych włosów do zdrowego wyglądu, jeśli nie dostarczymy im składników odżywczych od wewnątrz. Porost włosa zaczyna się w cebulce, a włosa, który już wyrósł nie da się za bardzo zmienić. Z tego względu tak ważne jest dostarczanie organizmowi niezbędnych witamin, które hamują wypadanie włosów i przyspieszają ich porost.

#Witamina C

Witamina C jest jedną z najważniejszych witamin. Bierze udział w większości procesów zachodzących w naszym organizmie. Odpowiednia ilość witaminy C w organizmie zapobiega również wypadaniu włosów oraz sprawia, że włosy mają piękny kolor i blask.

Zdjęcie 5 witamin, dzięki którym twoje włosy zaczną rosnąć jak szalone! #1

#Witamina B3

Witamina B3 jest niezwykle istotna dla skóry głowy. Jej niedobór sprawia, że skóra głowy albo się przesusza i powstaje łupież, albo odwrotnie – jest przetłuszczona. Cebulki włosów osłabiają się i włosy szybciej wypadają. Odpowiednia ilość witaminy B3 sprawi więc, że włosy przestaną wypadać i będą rosły grubsze.

#Witamina B7

Witamina ta wpływa na produkcję kwasów tłuszczowych w komórkach. Kwasy te doskonale odżywiają skórę głowy, cebulki oraz włosy. Najwięcej witaminy B7 znajdziecie w orzechach, jajach, mleku, rybach i soczewicy.

Możesz stosować te produkty również od zewnątrz, na przykład robiąc maseczkę:

Składniki:

-1 jajko

-2 łyżki mleka

-1 łyżka oleju kokosowego

Jajko ubij i połącz z resztą składników. Nanieś maseczkę na skórę głowy i wmasuj dokładnie. Pozostaw na 15 minut, a następnie spłucz obficie wodą lub umyj szamponem i nałóż odżywkę.

#Witamina E

Witamina E niezbędna jest dla skóry, włosów i paznokci. Wpływa ona na nawilżenie oraz dotlenienie komórek, dzięki czemu włosy są mocniejsze. W tym wypadku również warto stosować ją wewnętrznie zwiększając spożycie olejów roślinnych, brokułów, szpinaku i słonecznika, oraz zewnętrznie przygotowując maseczkę:

Zdjęcie 5 witamin, dzięki którym twoje włosy zaczną rosnąć jak szalone! #2

Składniki:

-Pół awokado

-2 kapsułki witaminy E

-3 łyżki jogurtu naturalnego

Składniki dokładnie wymieszaj i nanieś na skórę głowy oraz włosy. Zawiń włosy w folię i ręcznik i pozostaw na co najmniej godzinę (im dłużej, tym lepiej). Po tym czasie umyj włosy szamponem i nałóż odżywkę.

#Witamina A

Antyoksydanty pochodzące z witaminy A nie tylko wzmacniają włosy, ale i cały organizm w tym szczególnie wzrok i skórę. Najwięcej beta-karotenu (wit. A) znajdziecie w marchwi, wątróbce, maśle, tłustych serach i migdałach.

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ