Meghan i Harry nie będą prawnymi opiekunami swojego dziecka!

Meghan i Harry nie będą prawnymi opiekunami swojego dziecka!

W poniedziałek (06.05.2019) Księżna Meghan i Książę Harry zostali rodzicami swojego pierwszego dziecka. Na świat przyszedł synek, którego imienia jeszcze nie podano. Rodzice jednak nie będą mieli praw rodzicielskich do syna.

Zdjęcie Meghan i Harry nie będą prawnymi opiekunami swojego dziecka! #1

Kto prawnie będzie opiekunem Royal baby?

Rodzina królewska rządzi się swoimi prawa. W dokumencie sprzed 300 lat widnieje zapis mówiący o tym, że prawnym opiekunem dziecka, będącego potencjalnym następcom tronu będzie panujący Król lub Królowa. Dlaczego?

Król Jerzy I Hanowerski nie miał łatwego życia ze swoim synem Fryderykiem Ludwikiem. Mężczyźni żyli w mocnym konflikcie. Ojciec postanowił zrobić synowi na złość i ustalił prawo, które przyznawał mu opiekę nad wnukami i prawnukami. Nikt potem tego zapisu nie zmienił, dlatego też Królowa Elżbieta jest prawnym opiekunem nowego Royal baby.

Królowa Elżbieta już raz skorzystała z tego zapisu

Nic nie wskazuje na to, aby Królowa Elżbieta rościła sobie prawo do wychowywania malca. Kiedyś jednak była zmuszona skorzystać z tego zapisu. Po rozstaniu Księcia Karola i Księżnej Diany, Elżbieta II zabrała do pałacu Harrego i Williama, aby tam ich wychować. Chłopcy widywali rodziców dwa razy w miesiącu.

true

Polecane