Nigdy nie bierzesz potwierdzenia przy płatności kartą? To błąd!

Nigdy nie bierzesz potwierdzenia przy płatności kartą? To błąd!
12Lut

W ostatnim czasie, coraz częściej w sklepach zdarza nam się płacić kartą. Transakcje gotówkowe już powoli przechodzą do lamusa i większość sklepów zaopatrzona jest w terminal dzięki, któremu za zakupy możemy płacić bezgotówkowo. Nie raz kasjerka pytała: „Czy drukować potwierdzenie?” Z doświadczenia wiemy, ze najczęstsza odpowiedź klientów brzmi „Nie”. Ale czy zawsze powinniśmy odmawiać drukowania potwierdzenia? Otóż nie!

Zdjęcie Nigdy nie bierzesz potwierdzenia przy płatności kartą? To błąd! #1

Dla większości klientów potwierdzenie transakcji jest zbędne. Tylko zaśmieca portfel, a dla ekologów jest to tylko marnowanie papieru, przez co ścinanych jest coraz więcej drzew. Jednak zdarzają się sytuację, w których taki kwitek będzie nam potrzebny, zatem powinniśmy go zabrać!

Bez potwierdzenia nie wychodź ze sklepu, wtedy gdy wystąpił problem z płatnością i nie udało się zrealizować transakcji za pierwszym razem. Często zdarza się, że mimo komunikatu wystąpienia błędu, pieniądze zostały pobrane z konta. W takim przypadku należy złożyć reklamacje do czego potrzebne nam będzie potwierdzenie, inaczej nie odzyskamy pieniędzy i za zakupy zapłacimy podwójnie.

Podobnie jest w przypadku, gdy za pierwszym razem transakcja zostanie odrzucona, zdarza się tak często gdy np. nie ma środków na koncie. Wtedy albo decydujemy się płacić gotówką albo inną kartą. W takiej sytuacji również powinniśmy wziąć potwierdzenie, bo może się okazać, że nastąpiła próba ściągnięcia pieniędzy z konta i po jego zasileniu zostaną one pobrane.

Zdjęcie Nigdy nie bierzesz potwierdzenia przy płatności kartą? To błąd! #2

Kolejną sytuacją, w której należy wziąć potwierdzenie jest problem w łączeniu z serwerem przez terminal. Wtedy przy dość długim oczekiwaniu na połączenie, płatność zostaje odrzucona albo przerwana. Chociaż pieniądze w tym przypadku nie powinny zostać pobrane, może się tak zdarzyć, że nasze konto się uszczupli.

Płacąc kartą za towar, który w przyszłości może być reklamowany lub oddawany, również powinniśmy zabrać ze sobą potwierdzenie. Tak jak paragon jest dowodem zakupu, który będzie potrzebny przy próbie reklamacji, czy zwrocie.

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ