Sok antygrypka i drożdżowe paluchy z makiem

Sok antygrypka i drożdżowe paluchy z makiem

Letnie piękne dni już za nami. Pora przygotować się na kapryśną jesień, gdzie ciepłe dni mieszają się z deszczowymi, a wieczory i poranki witają nas chłodem. Niestety jesień, to też czas grypowy. Ja wolę zapobiegać niż leczyć, dlatego u nas królują zdrowe świeżo wyciskane soki pełne witamin. Dziś dzielę się z Wami przepisem na jeden z nich. Sprawdzony, zdrowy i pyszny sok antygripka i mały bonus w postaci przepisu na domowe paluchy drożdżowe. To takie moje ekspresowe śniadanie 😉

Jak przygotować sok antygrypka i dlaczego jest taki zdrowy?

Przygotowanie soki zajmuje dosłownie chwilę. Wszystkie składniki wystarczy wrzucić do wyciskarki – u mnie wolnoobrotowa Kuvings Evo820 PLUS i… pić na zdrowie!

O tym ile cennych witamin na marchewka, jabłka czy brzoskwinie, nie muszę chyba nikomu przypominać. Ale te składniki, to jedynie dodatek do naszego soku. Sekret tkwi w imbirze. Jego cudowne właściwości doceniane są od lat. Imbir rozgrzewa, wspomaga odporność, zwalcza infekcje bakteryjne, grzybicze i wirusowe. Od lat jest polecany na przeziębienie, na ból gardła czy kaszel. A nawet na odchudzanie 😉

Imbir jest bogaty w witaminę C, Tiaminę, Ryboflawine, witaminy B6, Witaminę A, Witaminę E, Witaminę K oraz cenne minerały jak wapń, żelazo, fosfor i potas. Jednak ze względu na swój specyficzny lekko palący smak często jest pomijany. A to błąd. Dodając kawałek imbiru do słodkich owoców i warzyw uzyskamy nie tylko zdrowy, ale też pyszny sok, który pomoże nam wzmocnić nasz organizm i walczyć z przeziębieniem. Koniecznie spróbujcie mojego przepisu.

Dlaczego wyciskarka wolnoobrotowa Kuvings Evo820 PLUS?

O zaletach picia soku z wyciskarki pisałam Wam już nie raz. Tu podsumują krótko – to samo zdrowie! Tak samo wspominałam Wam już o mojej wyciskarce wolnoobrotowej Kuvings Evo820 PLUS. I wciąż wam ją gorąco polecam! Uwielbiamy ją.

  • niezawodna (ma gwarancję na 10 lat, ale na pewno wytrzyma dłużej)
  • prosta w obsłudze
  • wydajna
  • łatwiejsze wyciskanie bez drobnego krojenia dzięki większemu i bezpieczniejszemu wlotowi Flip Gate

  • sprawniejsze wyciskanie nawet najtwardszych warzyw i owoców dzięki wzmocnionej misie i pokrywie

  • proste czyszczenie dzięki nowej budowie misy z powiększonym otworem wylotowym pulpy

  • można w niej zrobić smoothie, soki i lody

Jeśli chcecie dostarczyć do waszej diety witamin, jesteście na diecie lub chcecie przekonać najmłodszych domowników do porcji owoców i warzyw, to taki sprzęt koniecznie powinien zagościć w waszych domach. Bo choć nie jest, to jednorazowo mały wydatek, to opłaca się go ponieść. Wyciskarka posłuży przez lata, a domowe soki są o wiele zdrowsze niż te kupne!

UWAGA! Mam dla Was RABAT 200 ZŁ ZNIŻKI na zakup Wyciskarki Kuvings Evo820 PLUS z książką GRATIS

Link do zakupów ze zniżką: http://www.zdroweimarkowe.pl/Promocja-Kuvings-Slodkie-Okruszki-clinks-pol-50.html

Sok antygrypka i paluchy drożdżowe z makiem – dwa proste przepisy

Składniki na sok antygrypka:

  • 180 g obranych marchewek
  • 4-5 jabłek
  • 2 cm imbiru (można dać mniej)
  • 1 brzoskwinia

Przygotowanie:

Uwaga! Ilość jabłek i marchewki można zwiększyć w zależności od upodobań smakowych. Pamiętajcie, że imbir ma mocny, charakterystyczny smak, który „regulujemy” naturalną słodyczą pozostałych składników. Jeśli sok ma być przeznaczony dla dzieci doradzam dodać mniejszą ilość imbiru.

Imbir obieramy. Z brzoskwini wyciągamy pestki. Naprzemiennie wrzucamy nasze składniki do wyciskarki. Jabłek nie trzeba kroić – wyciskarka ma specjalny otwór z półeczką przez, który wrzucamy śmiało całe owoce.

Sok podajemy od razu.

Smacznego

Przypominam o rabacie na wyciskarkę (klik w banerek poniżej)

Składniki na paluchy drożdżowe z makiem:

  • 4 szklanki mąki pszennej
  • 1 szklanka ciepłego mleka
  • 8 g suchych driżdży
  • 1/4 szklanki cukru (można dać mniej)
  • 2 jajka (1 do ciasta + 1 do posmarowania paluchów)
  • 4 łyżki oleju lub oliwy z oliwek
  • szczypta soli
  • mak do posypania paluchów

Przygotowanie:

Do dużej miski wsypujemy mąkę, dodajemy suche drożdże, ciepłe mleko, olej, cukier, szczyptę soli i wbijamy jedno jajko. Ciasto wstępnie mieszamy drewnianą łyżką, a następnie wyrabiamy dobrze ręką.

Ciasto odstawiamy pod przykryciem w ciepłe miejsce do podwojenia objętości (na około 1 godzinę).

Wyrośnięte ciasto dzielimy na 12-14 części (w zależności od tego jak grube paluchy lubimy, uwaga paluchy mocno rosną podczas pieczenia). Formujemy z każdej podłużne wałeczki. Układamy je w odstępach na dużej blaszce z piekarnika wyłożonej papierem do pieczenia i zostawiamy przykryte ściereczką do podrośnięcia (na 20 minut). Następnie smarujemy je rozmąconym jajkiem i posypujemy makiem.

Tak przygotowane paluchy pieczemy w nagrzanym do 180 stopni piekarniku (grzanie góra-dół, bez termoobiegu) około 15-20 minut. Paluchy należy obserwować, bo czas zależy od grubości paluchów i piekarnika.

Smacznego

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz