Co jeszcze możemy posadzić na działce? To odpowiedni czas sadzenia niektórych roślin

Co jeszcze możemy posadzić na działce?  To odpowiedni czas sadzenia niektórych roślin

Działka to bardzo dobre miejsce do spędzania wolnego czasu. Można się na niej zrelaksować i spędzić miło czas na łonie natury. Jednak aby nasz mały ogródek „cieszył” oko trzeba mu poświęcić trochę czasu i zaangażowania. Nie wszystkie kwiatki nadają się już do siania w połowie roku. Jednak jeśli mamy jeszcze wolne miejsce na działce i chcemy je wykorzystać, to posadźmy tam na przykład dynię ozdobną.

Zdjęcie Co jeszcze możemy posadzić na działce?  To odpowiedni czas sadzenia niektórych roślin #1

Koniec przymrozków

Czas po „zimnej Zośce” oznacza, że nie powinnyśmy się już obawiać przymrozków. Temperatury poniżej zera nie sprzyjają kwiatom i roślinom w porze kwitnienia. Bez obaw możemy już sadzić aksamitki, nasturcje lub właśnie dynię ogrodową.

Jej owoce są bardzo dobrym elementem dekoracyjnym, który świetnie będzie wyglądał za równo na balkonie, tarasie czy na działce. Jej owoce nadają się do zjedzenia i można z nich również robić dżemy lub desery. Dynie lubią ciepło i słońce, którego teraz nie powinno im już zabraknąć.

Zdjęcie Co jeszcze możemy posadzić na działce?  To odpowiedni czas sadzenia niektórych roślin #2

Różne odmiany dyń

Dynie ozdobne mają wiele odmian, przez co charakteryzują się różnorodnością w sferze kształtów i kolorów. Mogą wyglądem przypominać gruszki, grzybki lub butelki, a ich gama kolorystyczna również je spora. Można spotkać dynie żółte, pomarańczowe, zielone, czerwone lub kremowe. Niektóre z nich mogą posiadać cętki, smugi lub plamki.

Bardzo ładnie wyglądają jesienią, gdy owoce są już duże, a pędy długie. Należy jednak pamiętać, aby kłącza przywiązywać do mocnych podpór. Jesienną porą dynie można poukładać w koszach, aby cieszyły oko lub zrobić z nich rozgrzewającą zupę dyniową.

Katarzyna

Polecane