Kret w ogrodzie? Podpowiadamy jak się go pozbyć!


                    Kret w ogrodzie? Podpowiadamy jak się go pozbyć!
20Cze

Niestety, ale kret w ogrodzie to jeden z najgorszych szkodników. Niszczy wypielęgnowane przez nas rabaty i trawniki, pozostawiając po sobie kopce.
Walka z nimi nie należy do najprostszych zadań. Ich korytarze znajdują się poniżej 10-50 cm wysokości gruntu, a ich długość osiąga nawet 100 m Na szczęście istnieje kilka sposobów, dzięki którym pozbędziesz się ich raz na zawsze.

Zdjęcie Kret w ogrodzie? Podpowiadamy jak się go pozbyć! #1

SPOSÓB NR 1
Jeśli dopiero rozpoczynasz planowanie ogródka, w miejscu trawnika dobrze jest rozłożyć plastikową siatkę o niewielkich oczkach pod powierzchnią, na której siany będzie trawnik.

SPOSÓB NR 2
Istnieją urządzenia, które za pomocą specjalnych fal dźwiękowych odstraszają krety. Mają one bowiem bardzo wrażliwy słuch. Można również wsypywać do ich nor gotowe preparaty odstraszające.

SPOSÓB NR 3
Pułapki na krety przypominają te na szczury- jest to niewielka rura z zapadką, która uniemożliwi zwierzęciu wyjście z niej. Jest to humanitarny sposób na pozbycie się kreta. Ważne, aby pułapki rozłożyć w kilku odległych od siebie miejscach i aby codziennie je sprawdzać. Złapanego kreta najlepiej jest wypuścić z dala od strefy mieszkalnej- na łące czy w lesie.

Zdjęcie Kret w ogrodzie? Podpowiadamy jak się go pozbyć! #2
źródło: https://pl.pinterest.com/pin/538532067937015902/

SPOSÓB NR 4
Można zakopać w jego tunelach butelki, pozostawiając szyjkę ponad powierzchnią. Powietrze będzie wydawać nieprzyjemne dla kreta świsty, co może go odstraszyć.

SPOSÓB NR 5
Umieść w kretowiskach niewielkie plastikowe wiatraczki. Spowodują delikatne drgania w ziemi oraz nieprzyjemny dla kreta świst, a odpowiednio skomponowane staną się ozdobą twojego ogrodu.

Niestety, krety lubią wracać na stare śmieci, dlatego wypłoszenie go nie gwarantuje powrotu do twojego ogrodu.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja