10 zasad pakowania wakacyjnej walizki

10 zasad pakowania wakacyjnej walizki
24Lip

Jeśli nie wyjeżdżamy często na wakacje i nie mamy wprawy w pakowaniu, wiąże się ono zazwyczaj ze stresem i kilkukrotnym przepakowywaniem. Przeczytaj te zasady, a przygotowanie do urlopu nie sprawi Ci dużo trudu.

1.NIE SKŁADAJ UBRAŃ W KOSTKĘ

Zamiast tradycyjnie składać ubrania, roluj je. Dzięki temu maksymalnie wykorzystasz miejsce w walizce i unikniesz zagnieceń. Tym sposobem, nawet walizka niewielkich rozmiarów zmieści najpotrzebniejszą na wakacjach garderobę.

2. UŻYWAJ WORKÓW PRÓŻNIOWYCH

Najlepiej sprawdzą się przy pakowaniu dużych części garderoby jak płaszcze, kombinezony, czy pościel. Przydatne są również przy przewożeniu zabawek, ponieważ wtedy maskotki zajmą o wiele mniej miejsca. W drodze powrotnej przydadzą się na spakowanie brudych ubrań.

3. KOLEJNOŚĆ

Najpierw ułóż buty wzdłuż scianek walizki. Następnie na dnie połóż na płasko większe części garderoby np. spodnie. Dziurę wypełnij zrolowanymi koszulkami, a miejsce na wierzchu przeznacz na kosmetyki, akcesoria i dokumenty.

4. ZAMIAST PARASOLA

Nie zabieraj ze sobą na wakacje parasola, w zamian za to spakuj płaszcz przeciwdeszczowy. Może być nawet jego foliowa wersja. Płaszcz lepiej się sprawdzi i zajmie o wiele mniej miejsca.

5. SELEKCJA KOSMETYKÓW

Przed wyjazdem wydaje nam się, że wszystkie kosmetyki nam się przydadzą. Starajmy się spojrzeć jednak realnie i zabrać ze sobą tylko to, co jest nam najbardziej potrzebne. Dobrą alternatywą są kosmetyki w małych, podróżnych opakowaniach.

6. PRZEWOŻENIE DROBNYCH PRZEDMIOTÓW

Małe przedmioty takie jak spinki do włosów, skarpetki, USB, czy okulary warto spakować do woreczków i włożyć do butów, żeby maksymalnie wykorzystać przestrzeń w walizce. Do przewożenia biżuterii pomocne będzie opakowanie na tabletki.

7. UŻYWAJ WIESZAKÓW

Jeśli transportujesz takie ubrania jak eleganckie koszule, czy garnitury, zrezygnuj z przewożenia ich w walizce. Żeby dowieźć je w nienaruszonym stanie wykorzystaj wieszak i zapakuj w pokrowiec.

8. NIE ZABIERAJ DUŻO LEKÓW

Nie ma sensu zabierać ze sobą całej apteczki, jeśli jedziemy w miejsce, gdzie będzie można się w coś w razie czego zaopatrzyć. Weź kilka podstawowych lekarstw, wycinając kilka tabletek z blistra tak, by był widoczny napis.

9. NIE ZOSTAWIAJ WOLNEGO MIEJSCA

Pakując się przewidujesz miejsce na ewentualne pamiątki? Wypełnij je drobnymi rzeczami lub ubraniami, które nie zajmują wiele miejsca. Dzięki temu spakowane przedmioty nie będą się przemieszczać i gnieść, a wykorzystując np. kosmetyki, znajdzie się także miejsce na pamiątki.

10. ZABIERZ TO, CO NAPRAWDĘ NIEZBĘDNE

Zrezygnuj z zabierania suszarki, prostownicy, czy kilku przewodników. Niektóre z takich przedmiotów znajdują się w wyposażeniu hotelu. Nie przesadzaj również z ilością ubrań, weź rzeczy wygodne, które często nosisz na co dzień.

Zdjęcie 10 zasad pakowania wakacyjnej walizki #1
źródło: http://www.womansday.com

następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja